Euro 2020 Ev sahibi ülke kim? Euro 2020 ne zaman başlayacak?

Milli takımımızın elemelerinde mücadele verdiği Euro 2020 turnuvası tüm hızıyla devam ediyor. Çok büyük bir rekabetin olduğu Euro 2020’de önceki şampiyonada Portekiz galip gelmişti. Peki bu sene Euro 2020 Nerede Yapılacak? İşte ayrıntılar…

Euro 2020 Ev sahibi ülke kim? Euro 2020 ne zaman başlayacak?

Euro 2020 Nerede Yapılacak?

UEFA tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında, İsviçre’nin Nyon kentinde yapılan icra kurulu toplantısında kritik kararlar alındı. Brüksel’de bulunan stadyumun inşaatının halen devam etmesi dolayısıyla bu şehir Euro 2020 şehirleri arasından çıkarıldı. Bu karar ile birlikte 13 ülkede yapılması planlanan tunuva 12 ülkede yapılacak.

Brüksel’de oynanması planlanmış olan üç grup ve bir tane de son 16 turu maçlarının, tunuvanın yarı final ve final karşılaşmalarının idrak edileceği İngiltere’nin başkenti Londra’ya transfer edildi. Bu şekilde Wembley Stadyumu’nda yapılacak 3 maç sayısı, 7 maça çıkmış oldu.

Diğer yandan Euro 2020’nin ilk maçının İtalya’da bulunan Roma Olimpiyat Stadyumu’nda yapılmasına karar verildi. Diğer maçların da hangi ülke ve şehirlerde yapılacağı konusunda planlamalar yapıldı. İşte o ülke ve şehirler.

 A Grubu: Roma (İtalya), Bakü (Azerbaycan)

B Grubu: Amsterdam (Hollanda), Budapeşte (Macaristan)

C Grubu: Saint Petersburg (Rusya), Kopenhag (Danimarka)

D Grubu: Londra (İngiltere), Glasgow (İskoçya)

E Grubu: Bilbao (İspanya), Dublin (İrlanda Cumhuriyeti)

F Grubu: Münih (Almanya), Bükreş (Romanya)

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 21:22

YORUM EKLE

Popüler Haberler