Fatih Terim Galatasary Yönetimiyle 2+3 Opsiyonlu Sözleşme Yaptı

Teknik direktör Fatih Terim ile 5 yıllık anlaşma imzalayan Galatasaray kulübünün yaptıkları sözleşmenin detayları ortaya çıktı. Kulüp ile Terim arasında 2+3 yıllık opsiyonlu sözleşme yapıldı.

Fatih Terim Galatasary Yönetimiyle 2+3 Opsiyonlu Sözleşme Yaptı

Galatasaray Spor Kulübüyle teknik direktör Fatih Terim 5 yıllık sözleşme imzalayarak anlaştılar. Anlşam sağlanan sözleşmeninde detayları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Kulüp tecrübeli teknik direktöre opsiyonlu bir sözleşme hazırlamış Kulüp başkanı Mustafa Cengiz'in görevinin 2 yıl sonra bitmesinden dolayı 2021'de yeni seçilecek yönetime tecrübeli hoca arasında 3 yıllık opsiyon hakkı tanında. Bu durumda 2+3 yıllık bir sözleşmey imza atan Terim'e yeni gelecek olan yönetim değişikliğinin yolu açıldı.

Süper Toto Süper Lig'i sezonunu çifte şampiyonlukla tamamlayan ve sezon boyunca 3 milyon Euro kazanan Fatih Terim, şampiyonluk primi olarak da 500 bin Euro alacak. Sözleşmesinde para ve süre konusunda görüş belirtmeyen Terim'in mali şartlarında herhangi bir değişiklik yapılmadığı anlaşıldı.

Yıllık 3 milyon euro kazanmaya devam edecek tecrübeli teknik direktör, şampiyonluk halinde yine 500 bin euro bonus alacak. Yeni sözleşmesinde ücreti TL olarak ödenecek Fatih Terim, 2024'e kadar görevde kalırsa 5 yıl içinde 100 milyon TL kazanmış olacak.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 22:01

YORUM EKLE

Popüler Haberler