Fatih Terim, Tolga Ciğerci'yi Men Etti! İsviçre Kampı'na Katılamayacak

Galatasaray'ın büyük başarılara imza attığı 2017-2018 sezonunun son haftalarında kadroya alınmayan 26 yaşındaki Tolga ciğerci, ilk idmanlara katılmayınca fişi çekildi.

Fatih Terim, Tolga Ciğerci'yi Men Etti! İsviçre Kampı'na Katılamayacak

Galatasaray'ın kısa sürede beğeni toplayan 26 yaşındaki oyuncusu Tolga Ciğerci'nin son tutumları, Galatasaray'daki kariyerini bitirdi. 2017-2018 sezonunda başarılı bir profil çizen Galatasaray'ın son 5 maçında sahaya çıkarılmayan Ciğerci, sezonun son haftalarını oldukça olumsuz bir imajla tamamlamıştı. Teknik ekibin mercek altına aldığı oyuncunun, yeni sezonun ilk idmanlarına ağrı bahanesiyle katılmaması ise işleri kızıştırdı. Bu durum karşısında bildirimi alan Fatih Terim, oyuncunun İsviçre kampından ismini çıkardı.

SAĞLIK EKİPLERİ DE SAMİMİYETSİZ BULDU

Tolga Ciğerci'nin yeni sezon idmanlarına katılmamak için ayak baş parmağındaki ağrıları öne sürmesini samimiyetsiz bulan takımın sağlık ekipleri, durumu teknik heyete bildirdi. Futbolcunun idmanlara katılmama sebebini resmi web sitesi üzerinden duyuran takım yönetimi, oyuncuya gönderme yaptı. Tolga'nın geçtiğimiz sezon sonunda benzer vakalarla takımdan uzaklaşması yine yönetici kadro tarafından samimiyetsiz bulununca son 5 haftada sahaya da çıkarılmamıştı. 

Süresi azalan Tolga Ciğerci'nin son sezondaki Akhisar maçında ortaya koyduğu davranışları dikkate alacak olan takım yöneticileri muhtemelen yeni sezonda oyuncuyu kulübeden çıkarmayacak. Akhisar maçının rövanşında kendini kötü hissettiğini öne sürerek sahadan kenara çekilen Ciğerci'nin bu tutumu hiç hoş karşılanmamıştı ve tepki toplamıştı.

2 yıl önce Galatasaray'a 3 milyon € bonservis ödenerek getirtilen oyuncunun 1 yıllık daha sözleşmesi bulunuyor. Tolga'nın bu sezonda da takımda devam etmesi durumunda alacağı ücret 2 milyon € olacak.

Şuana kadar 49 defa Sarı Kırmızılı forma ile sahaya çıkmış olan genç oyuncu takımda 6 gole imza attı. Geleceği parlak olan oyuncunun son tutumları ise kariyerinin geleceğini karanlığa sürüklüyor olarak yorumlandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 11:58

YORUM EKLE