Fenerbahçe Ersun Yanal İle Yollarını Ayırıyor

Fenerbahçe futbol takımı yönetim kurulu kararı ile Ersun Yanal ile sezon sonunda yollarını ayırıyor.

Fenerbahçe Ersun Yanal İle Yollarını Ayırıyor

Fenerbahçe yönetiminin başına geçer geçmez radikal bir karar alarak Aykut Kocaman’a teşekkür edip Phillip Cocu’yla anlaşan Başkan Ali Koç Hollandalı teknik adama 10 hafta dayanabilirken, camia ve taraftarların baskısı Koç’u Ersun Yanal tercihine itmesine neden olmuştu.

Ersun Yanal’ı göreve getirir getirmez ikinci yarının lideri olma yönünde hedeflerini olduğunu belirten fakat Ersun Yanal'la bunu başaramayan Ali Koç’un sezon sonunda Yanal’la da yollarını ayıracağı iddiaları ortaya çıktı. Ligde 10 maçta sadece 3 galibiyet alan Ersun Yanal’ı uzun vadede düşünmeyen Ali Koç’un bu sefer kalitesini ispat etmiş tartışılmayacak bir hocayı takımın başına getirmeyi planladığı bildirilirken, Koç’un hedefindeki ilk ismin Jorge Jesus olduğu da konuşulan konular arasında.

Son olarak Al Hilal takımında çalışan ve 30 Ocak tarihinde Arabistan kulübünden ayrılşan Jorge Jesus için görüşme girişimlerine başlayan Ali Koç’un tecrübeli teknik adamın avukatı Hugo Vaz Serra ile masaya oturduğu ifade edilirken, Jesus’un avukatının Fenerbahçe’den yıllık 5 milyon euro talep ettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 21:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler