Fenerbahçe Kadrosunda Ayrılık Yönetimi 6 İsmin Biletini Kesmeye Hazırlanıyor

Bu yıl şampiyonluk hayallerinden bir hayli uzaklaşan ve bununla birlikte yeni bir takım kadrosu kurmak isteyen Fenerbahçe, o 6 isimden resmen vazgeçiyor.

Fenerbahçe Kadrosunda Ayrılık Yönetimi 6 İsmin Biletini Kesmeye Hazırlanıyor
Finansal Fair Play sebebiyle bu sezon Süper Lig’in liderlik koltuğuna oynayan takımları ciddi sıkıntılar yaşamakta. Gelecek sezon takım kadrosunu iyileştirme yolunda adımlar atmak isteyen Fenerbahçe yönetimi, bunun süreçte de takımdaki yıldız isimlerden vazgeçmeye hazırlanıyor. Yıldızları satarak kendisine bonservis bütçesi oluşturarak, daha iyi bir kadroyla şampiyonluk idealleri için koşmayı isteyen sarı lacivertli ekip, bunun için de belirli isimlerden vazgeçmek zorunda.

Persie de Bu İsimler Arasında Bulunuyor

Takımda mücadele vermekte olan dünya yıldızı isimlerden olan Van Persie’nin de takımdan bileti kesilecek olan 6 isim arasında yer aldığı bilgisi aktarıldı. Sarı lacivertli ekibin bu süreçte Persie’yi Çin Ligi’ne transfer etmeyi planladıkları iddiaları atıldı. Bununla birlikte Hollandalı dünya yıldızının ise kariyerini Avrupa’da ve Şampiyonlar Ligi’nde mücadele vermekte olan bir takımda sonlandırmak istediği bilgisi de aktarılanlar arasında yer aldı.
Profesyonel Hayatına Başladığı Kulübe Gitmeye Hazırlanıyor
Robin Van Persie’nin profesyonel anlamda futbol kariyerine ilk adım attığı takım olan Feyenoord ile görüşmeler gerçekleştirdiği aktarıldı. Bu süreçte en önemli engel ise Hollandalı yıldızın aldığı yıllık ücret ve yıldız ismin Fenerbahçe’deki sözleşmesinin 2018 yılına kadar devam edecek olmasından olduğu belirtildi. Bunun için de Feyenoord için önemli bir ücretten fedakarlık yapacağı belirtilmekteyken, sarı lacivert ekibinin bonservis bedeli konusunda hiçbir şekilde taviz vermeyeceği de aktarıldı.

En Az 25 Milyon Euro’luk Kaynak Oluşturulmak İsteniyor

Fenerbahçe yönetiminin biletini kestiği 6 isim ise şu şekilde açıklandı;

Robin Van Persie, Kjaer, Stoch, Van Der Wiel, Emenike ve Fenandao.

Bu isimlerin takımdan ayrılmasıyla birlikte takımın minimum 25 milyon Euro’luk bir kaynak oluşturmak istediği belirtildi. Aynı zamanda takımın teknik direktörü Dick Advocaat’ın yerini Aykut Kocaman’ın alacağı iddiaları da halen atılmaya devam ediyor. 

Şampiyonluk Hayallerinden Bir Hayli Uzaklaştı

Bu sezona büyük umutlarla başlayan Fenerbahçe ekibi, ne yazık ki istediği yönde ilerleme kaydedemedi. Şuanda Spor Toto Süper Lig sıralamasında Galatasaray'ın bir arkasında yani 4. sırada yer alan Fenerbahçe ekibinin gelecek yıl hazır bir şekilde taraftarlarını ayağa kaldırması beklenmekte.
 
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 22:31

YORUM EKLE

Popüler Haberler