Fenerbahçe Kararını Verdi! Ersun Yanal'ın Kaderini Trabzonspor Maçı Belirleyecek

Fenerbahçe'ye geldiğinde çare olarak görülen faka kötü gidişatı durduramayan Ersun Yanal yönetim kararını verdi. Koeman’ın gerisinde kalan ve desteğini kaybeden teknik hocanın geleceğini Trabzonspor maçı belirleyecek.

Fenerbahçe Kararını Verdi! Ersun Yanal'ın Kaderini Trabzonspor Maçı Belirleyecek

Tarihinin en kötü sezonunu geçiren Fenerbahçe’nin Ersun Yanal’la birlikte kötü gidişattan kurtulması bekleniyordu. Fakat sarı-lacivertlilerin sezonun ikinci yarısında en çok puan toplayan takım olacağını iddia eden Yanal’ın sözleri maalesef havada kaldı.

Tecrübeli teknik adamın, sahaya sürdüğü kadrolar, yaptığı değişiklikler, oyun taktikleri sebebiyle yoğun şekilde eleştirilirken yakaladığı 1,32’lik puan ortalamasıyla 9 maçta 1,33’lük ortalaması olan geçiş dönemi hocası Erwin Koeman’ın da gerisinde kaldı.

Fenerbahçe’yi son dönemde çalıştıran teknik adamlar arasında İsmail Kartal, 2,13 puan ortalamasıyla zirvede yer alırken, Daum, Aykut Kocaman, Vitor Pereira, Zico ve Lorant da Yanal’ı geçtiler.

Takımın sergilediği futbol, Ersun Yanal’ın kredisini hızla tüketirken Fenerbahçe yönetimi de tercih aşamasına gelerek kararını verdi. Yanal Kadıköy’deki oynanacak olan Trabzonspor karşılaşması Ersun Yanal'ın kaderini belirleyecek.

Fenerbahçe'nin teknik patronu Koeman'ın yerine 16. haftada göreve geldiğinde Kanarya'nın ikinci yarının en başarılı takımı dolayısıyla lideri olacağını söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 15:39

YORUM EKLE

Popüler Haberler