Fenerbahçe Mesut Özil’i Kadrosuna Dahil Etmek İstiyor

Bu sezonda büyük bir hayal kırıklığına uğrayan ve bunun için de Dick Advocaat ile yollarını ayırma hazırlığı yapan Fenerbahçe’nin gözü Mesut Özil’de olduğu belirtildi;

Fenerbahçe Mesut Özil’i Kadrosuna Dahil Etmek İstiyor
Geçtiğimiz sezon transfer ettiği dünya yıldızı futbolcuların ardından Fenerbahçe ekibinin açık ara şampiyon olacağı tahmin edilmekteyken, durum tam tersi oldu. Van Persie, Nani, Fenandao ve Kjaer gibi futbol devlerini renklerine katmasına rağmen bir türlü şampiyonluk hayallerini tam anlamıyla gerçekleştiremeyen sarı lacivertli ekip, büyük sıkıntılar yaşıyor. Bu sezona da büyük umutlarla başlayan ancak şampiyonluk yarışından erken çekilmek durumunda kalan sarı lacivert ekibi, taraftarlarına büyük bir üzüntü yaşatıyor.

Dick Advocaat ile Yollar Ayrılacak

Takımın kadrosunu iyileştirebilmek ve Fenerbahçe takımına yakışır galibiyetlerin alınabilmesi için teknik direktör Dick Advocaat ile yolların ayrılacağı aktarıldı. Hollandalı teknik direktöre büyük ümitler beslenmekteydi. Ancak Fenerbahçe ekibinin bu sezonda da Spor Toto Süper Lig’de yine kötü bir gidişat sergileyen Galatasaray ekibinin bir arkasında yani dördüncü sırada yer alması hem taraftarları hem de yönetimi hiç memnun etmedi.

Türkiye Kupası’nı Bu Gidişatla Alamaz Gözüyle Bakılıyor

Fenerbahçe yönetiminin en azından bu sezon Ziraat Türkiye Kupası’nın Fenerbahçeli ekip tarafından kazanılmasını istediği ve bu kupanın kaldırılabilmesi için ise teknik direktör Advocaat’ın takımdan ayrılması gerektiği vurgulanıyor. Bu sezon artık şampiyonluk ümitlerini tamamen kaybeden ve sadece Ziraat Türkiye Kupası üzerine yoğunlaşan sarı lacivert ekibinin işinin bir hayli zor olduğunu da söyleyebiliriz.

Mesut Özil İçin Düğmeye Basıldı İddiası

Takımın gidişatının olumlu yönde ivme kazanabilmesi ve şampiyonluğa oynayabilmek için kadroda önemli değişikliklere gidileceği belirtiliyor. Şuanda ise ekibin gözüne kestirdiği ilk oyuncunun Mesut Özil olarak yer aldığı aktarılmakta. Bu sezon çok başarılı işlere imza atarak dünya yıldızı takımların dikkatini çekmeyi başaran Özil’in Fenerbahçe’ye transfer olup olmayacağı yönünde resmi bir açıklama henüz gelmiş durumda değil.

Aykut Kocaman Gelebilir

Takımın önemli işler başarmasına ön ayak olmayı başaran ve sarı lacivertli ekibin gönlünü kazanan Aykut Kocaman’ın Advocaat’ın yerine gelebileceği iddiaları da atılmaya devam ediyor. 
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 23:19

YORUM EKLE