Fenerbahçe Teknik Direktörü Derbi Galibiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Dün Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda çeyrek finale çıkma mücadelesi veren Beşiktaş ve Fenerbahçe çok büyük bir mücadele ortaya koydu. Oynanan maçta yüksek gerilim ve kırmızı kart hakkında sarı lacivertli ekip teknik adamı Dick Advocaat maç sonrası açıklamalar yaptı;

Fenerbahçe Teknik Direktörü Derbi Galibiyeti Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Tansiyonun bir hayli yüksek olduğu ve Fenerbahçe galibiyeti ile sonuçlanan derbi maçında kimi teknik isimler hiçbir şekilde kendisine yakışır hareketlerde bulunmayarak dikkat çekti. Derbi maçına çok iyi bir şekilde hazırlanan Fenerbahçe ekibi, maçtaki istekli oyunuyla galibiyeti cebine koymayı bildi. Karşılaşmanın 41. dakikasında kırmızı kart gören siyah beyazlı ekibin başarılı ismi Tosic, adeta sinir krizi geçirdi. Robin Van Persie’ye maçta saldıran ve güvenlik güçlerinin ayırmak için büyük bir efor sarf etmesiyle sakinleştirilen Tosic, soyunma odasına gönderildi. Bununla birlikte Fenerbahçe teknik adamı Dick Advocaat maç sonrası yapmış olduğu açıklamalarda kırmızı kartın doğru bir karar olduğuna yer verdi. Robin Van Persie’ye yaptığı hareketin kesinlikle kırmızı kart olduğunu ve hakemin de doğru kararlar verdiğini ifade eden Dick Advocaat, hakem kararlarının futbolda çok önemli bir paya sahip olduğunu ekledi. Ziraat Türkiye Kupası’na emin adımlarla yaklaşan Fenerbahçe, Beşiktaş ile karşı karşıya geldiği derbi maçında unutulmayacak bir maça imza attı ve karşılaşma izleyicileri maç esnasında adeta nefeslerini tuttu.

Maçta Yaşanan Gerginliklerden Bahsetmek İstemiyorum
Bol gerilimli ve yüksek tansiyonlu geçen derbi maçında bu tür konularda konuşmayacağını ve Tosic’in Sırp Milli Takımı’nda öğrencisi olduğunu belirten Fenerbahçe teknik adamı Dick Advocaat, hakemin yapabileceği bir şey olmadığını belirtti. Bununla birlikte Tosic’i çok sevdiğini ve ceza almamasını istediğini belirten sarı lacivert ekibi teknik adamı, yapılan hareketi de desteklemediğini belirtti. Takımının çok iyi hazırlıklar yaptığını ve derbi maçında galibiyet alabilmek için sarı lacivertli ekibin bütün benlikleriyle büyük bir mücadele ortaya koyduğu belirtilirken, maçta diğer dikkat çeken husus ise Şenol Güneş’in Kjaer’in yüzüne hiçbir şekilde kabul edilemeyecek bir temasta bulunması oldu ve ilerleyen günlerde bu isimlere ceza gelmesinin beklendiği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 20:16

YORUM EKLE