Fenerbahçeye Bağış Yapan Galatasaraylı Kim? Ali Koç: Bir Galatasaraylı Fenerbahçe’ye 500 bin TL Bağışladı!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç bir Galatasaraylı taraftarın Fener Ol kampanyasına 500 bin TL bağışladığını söyledi. Ali Koç’un bu açıklamalarının ardından bağış yapan Galatasaraylının kim olduğu merak oluşturdu. Ali Koç açıklamalarında bağış yapan Galatasaray taraftarının ismini vermedi.

Fenerbahçeye Bağış Yapan Galatasaraylı Kim? Ali Koç: Bir Galatasaraylı Fenerbahçe’ye 500 bin TL Bağışladı!

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Nisan ayı Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda kürsüye çıktı ve kulüp ile ilgili son durumu aktardı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübe Türkiye tarihinde görülmemiş bir hibe yapıldığını ve toplamda 122 milyon Euro’luk girdi sağlandığını açıkladı.

Göreve geldikten sonra daha kötü bir durumla karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Koç, Fenerbahçe’nin içerisinde bulunduğu çıkmazın hafife alındığını söyledi. Ali Koç deneğe Türkiye tarihinde görülmemiş bir hibe yapıldığını ve şimdiye kadar 122 milyon Euro hibe yapıldığını anlattı.

Göreve geldiklerinde faktöring şirketlerine 97 milyon liralık borç olduğunu söyleyen Ali Koç, geçmişte yanlış kararların alındığını ifade etti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, önceki yönetim kurulunun yaptığı açıklamalara çok sert tepki gösterdi ve eski yönetimin pek çok branştaki maaşları ödemediğini ifade etti. Başkan Ali Koç göreve geldiklerinde 14.5 milyon Euro ödenmemiş futbolcu maaşı olduğunu ve amatör şubelerde de 8.5 milyon Euro borç olduğunu söyledi. Ali Koç 42 milyon Euro harcama yaptıklarını ve eski yönetimden kalan bütün borçları kapattıklarını aktardı.

“Fener Ol” kampanyası ile ilgili de açıklamalarda bulunan Ali Koç, proje ile kısa vadede de olsa rahat bir nefes alınacağını ve Fenerbahçe’nin ve Fenerbahçelilerin kulübü sahipleneceğini söyledi.

Ali Koç’un açıklamalarında, Fener Ol kampanyasına bir Galatasaray taraftarının 500 bin TL bağış yaptığını söylemesi gündeme oturdu. Ali Koç kampanyaya katılım ve miktar olarak motive edici yerlere geldiklerini söyledi ve projede ne kadar para toplandığını açıklamadı. Kampanyaya katılan herkese teşekkürlerini ileten Başkan Koç, SMS, kredi kartı ve banka havale yoluyla 500 bin kişiye ulaşmak üzere olduklarını kaydetti.

Ali Koç UEFA ile imzalanan FFP anlaşmasının 31 Mayıs’ta sona ereceğini söyledi ve 3 senelik yapılan bu anlaşmada en fazla 30 milyon Euro zarar etme haklarının olduğunu hatırlatarak, 31 Mayıs’a kadar gelen bütün destekleri gelir olarak yazdırma haklarının olduğunu belirtti.

Ali Koç Fenerbahçe Üniversitesi için Medicana Grubu ile anlaşma yaptıklarını söyledi. Göreve geldiklerinden sonra üniversitenin açılmasının planlandığını aktaran Koç, bu konuyu irdelediklerini ve bu ekonomik durumda üniversitenin açılmasının mümkün olmadığını belirtti. Ali Koç üniversite konusunda en iyi çözümün Medicana Grubu ile anlaşma imzalamak olduğunu açıkladı.

Kendilerinin 3 Temmuz süreciyle ilgilenmedikleri yönündeki iddialara yanıt veren Ali Koç, bu konuyu tribünlere oynamadan ilerlettiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 23:26

YORUM EKLE

Popüler Haberler