Fenerbahçe’ye Son Saniyelerde Macabbi Fox Darbesi

THY Avrupa Ligi’nin 27. haftasında İsrail ekibi Maccabi Fox’a karşı son saniye basketiyle 81-79 kaybeden Fenerbahçe, büyük bir üzüntü yaşadı;

Fenerbahçe’ye Son Saniyelerde Macabbi Fox Darbesi
THY Avrupa Ligi kapsamında İsrail temsilci Maccabi Fox ile karşı karşıya gelen Fenerbahçe ekibi, son dakika basketiyle devrildi. Çok iyi bir gidişatla karşılaşmaya başlayan ancak maç sonunda bu üstünlüğünü ne yazık ki koruyamayan sarı lacivertli yıldızlar, üstünlük elde etmesine rağmen skor bazında mağlup oldu.

Sakat Oyuncuların da Etkisi Bariz Bir Şekilde Görüldü

Fenerbahçe takımının en etkili oyuncularından olan Kostas Sloukas ve Bogdan Bogdanovic’in yokluğunu karşılaşmada net bir şekilde gören sarı lacivertli ekip, ilk dakikalarda üstünlük kurmayı bildi. Karşılaşmada Ali Muhammed’in etkili oyunuyla birlikte ilk 6 dakikada rakibine karşı 14-6’lık üstünlük kurmayı bilen sarı lacivert ekibi, ilk periyodu 25-15 üstünlükle tamamladı.

İkinci çeyreğe daha yüksek bir moralle çıkan Fenerbahçeli ekip, ilk 15 dakikayı 39-27 üstünlükle tamamlamayı bildi. Farkın açılmasının ardından oyunun hakimiyetini ele almaya çalışan İsrailli ekip, farkı 1’e kadar indirmeyi başardı. Farkın bire indirilmesinin ardından Kalinic attığı sayıyla rakibinin serisini bozmayı bildi ve böylelikle sarı lacivert ekibi ikinci çeyreği de üstünlükle tamamlamayı bildi.

Macabbi Fox Performansını Ciddi Anlamda Artırdı

Üçüncü çeyreğin başında çok hızlı bir başlangıç yapan İsrail ekibi Macabbi Fox, 23. dakikada rakibine karşı ilk kez öne geçmeyi başardı. Skor durumunun farkına varan sarı lacivertli ekip, final periyodunda 59-56 öne geçmeyi de başardı. Çeyreğin sonunda oldukça zorlu bir sayı atmayı başaran ekip, final periyodunu da üstün tamamladı.

Son periyotta ise iki takım son kez birbiriyle kozlarını paylaştı. Skorda sürekli olarak bir denge söz konusu oldu ve bununla birlikte iki takım da son çeyrekte dengeli bir oyun sergiledi. Macabbi Fox’un ise son saniyede attığı son basketiyle birlikte 81-79 üstünlük elde etmesinin ardından düdük çaldı ve karşılaşma İsrail ekibinin üstünlüğüyle tamamlandı. Karşılaşmayı son dakika basketiyle kaybeden ekip, büyük bir üzüntü yaşadı. 
Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 00:05

YORUM EKLE