FIFA'dan Eskişehirspor'a 6 puan silme cezası

Eskişehirspor'a, eski futbolcusu Sebastian Pinto’ya olan borcu nedeniyle FIFA tarafından 6 puan silme cezası kesildi.

FIFA'dan Eskişehirspor'a 6 puan silme cezası

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor'un başkan yardımcısı Mustafa Topkaya, eski futbolcularından Sebastian Pinto'nun, alacaklarıyla ilgili yaptığı başvuru üzerine FIFA'nın kulübe 6 puan silme cezası verdiğini açıkladı

2015-16 sezonunda Eskişehirspor ile 19 maça çıkan Pinto'nun kulüpten 500 bin Euro alacağı vardı. Pinto alacaklarını tahsis etmek amacıyla kırmızı-siyahlı kulübü FIFA'ya şikayet etti ve Eskişehirspor yeni sezon öncesi -6 puan silme cezası ile karşı karşıya kaldı.

FIFA KARARINI VERDİ

Ekişehirspor Başkan Yardımcısı Av. Mustafa Topkaya kulüp binasında bir basın toplantısı düzenledi ve Pinto'nun FİFA başvurusu üzerine verilen kararı açıkladı. Şilili golcüye yapılmayan ödemelerden dolayı Eskişehirspor'un yeni sezona -6 puan cezası alarak başlayacığını duyurdu.

Topkaya, basın toplantısında ayrıca, eski oyuncularından Pinto ile ilgili FIFA nezdinde kesinleşmiş bir karar bulunduğunu belirtti.

Eskişehirspor'un bu kentin ortak çatısı olduğuna dikkati çeken Topkaya, ellerindeki kadroyu koruyacaklarını ve oyuncularıyla birlikte iyi işler yapacaklarını ve buna inandıklarını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 15:21

YORUM EKLE