Fikret Orman'dan Kritik Değerlendirme

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, ligin ve takımının son durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Orman, VAR hakem uygulaması için ‘Herkese VAR, Beşiktaş’a yok’ dedi.

Fikret Orman'dan Kritik Değerlendirme

Başkan Fikret Orman, Spor Toto Süper Lig’de bu yıl başlayan VAR (Video Yardımcı Hakem) uygulamasını eleştirdi. Sistemin yeni geldiğini ifade eden Orman, gerekliliklerin tam olarak yerine gelmesi için zaman gerektiğini ifade etti. Başkan, VAR’ın insanlar tarafından kullanıldığını ve hatanın da yine insanlar tarafından yapıldığını paylaştı.

Orman, Bursaspor karşılaşmasında penaltılarının verilmediğini söyledi ve hakemlerin VAR’a bile başvurmadığını aktardı. Bununla birlikte kırmızı kart görerek sahadan ayrılan Medel için de hakem hatası olduğunu savundu. Beşiktaş Başkanı, özellikle de derbi karşılaşması öncesinde bu tarz olayların gerginliğe mahal verdiğini vurguladı.

HAKEMLERE İĞNELEYİCİ SÖZLER

Beşiktaş Başkanı, hatalı kararlar veren hakemlerin tartışmasını MHK’nın yapması gerektiğini söyledi. Hakemlerin art niyeti olduğunu düşünmediğini dillendiren Fikret Orman, istatistiklerin göz önünde bulunduğunu paylaştı. Başkan, istatistikler yetkili merciler tarafından görülmesi gerektiğini ve basına bu anlamda büyük bir görev düştüğünü söyledi.

Başkan Orman, takımın başarılı oyuncusu Alvaro Negredo’nun transferi hakkında bir bilgisi olmadığını kamuoyuna duyurdu. Başkan, bu anlamda yönetim kurulunda herhangi bir müzakere olmadığını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 22:02

YORUM EKLE