Fırat Aydınus Kaç Maç Ceza aldı? Fırat Aydınus Küfür Etti mi? Ne dedi? Hakemliği Bırakacak mı? Ne Kadar Ceza Alacak?

Yeni Malatyaspor - Medipol Başakşehir maçında yardımcısına küfrettiği iddia edilen Fırat Aydınus kaç maç ceza alacak? Fırat Aydınus gerçekten küfür etti mi? Hakemliği bırakacağı iddiaları olan Aydınus'un karıştığı son olay spor dünyasında şok etkisi yarattı.

Fırat Aydınus  Kaç Maç Ceza aldı? Fırat Aydınus Küfür Etti mi? Ne dedi? Hakemliği Bırakacak mı? Ne Kadar Ceza Alacak?

Türkiye Futbol Federasyonu’nun dün yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düştü. Yapılan açıklamada hakem Fırat Aydınus’un yardımcı hakemi Yusuf Bozdoğan’a küfür ettiği iddiası ve olayın mahkemeye çıkarması gündemi meşgul etmeye yetti. Fırat Aydınus’ da bu olay sonrası TFF soruşturması ile karşı karşıya kaldı.

İddia edilen olay geçtiğimiz hafta Malatya Stadı’nda oynanan 24. Hafta mücadelesi olan Yeni Malatyaspor - Medipol Başakşehir maçında gerçekleşti. Bu iddialar sonrası hakem Fırat Aydınus ve yardımcı hakemi Yusuf Bozdoğan PFDK’ya sevk edildi.

TFF’den yapılan açıklamada tescilli hakem Fırat Aydınus’un 03 Mart 2019 tarihli Yeni Malatyaspor - Medipol Başakşehir maçında futbol camiasını küçük düşürecek tutum ve davranışları nedeniyle ‘talimatlara aykırı hareketi’ nedeniyle Merkez Hakem Kurulu Talimatının 38. Maddesi uyarınca tedbirsiz olarak sevkine karar verilmiştir.

Ayrıca hakem Yusuf Bozdoğan’ın 03 Mart 2019 tarihli Yeni Malatyaspor - Medipol Başakşehir maçında futbol camiasını küçük düşürecek tutum ve davranışları nedeniyle ‘talimatlara aykırı hareketi’ nedeniyle Merkez Hakem Kurulu Talimatının 38. Maddesi uyarınca tedbirsiz olarak sevkine karar verilmiştir.

Soyunma Odasında Neler Yaşandı?

24. Hafta mücadelesi olan Yeni Malatyaspor - Medipol Başakşehir maçında mücadele bitimi ile soyunma odasında iki hakem birbiriyle laf dalaşına girerken Fırat Aydınus’un yardımcı hakemine küfrettiği ortaya çıktı. Bu sırada Aydınus durumu TFF’ye bildiren temsilci Dr. Cenk Altun ile de münakaşa yaşadı. Altun TFF başkanı Hüsnü Güreli’yi de bildirirken Aydınus’un yazılı savunması istendi.

VAR Yardımcı Olacak.

Bu hafta görev almayan iki hakem hakkında Disiplin Kurulu karar verene kadar görev verilmeyecek. Küfür olayının aydınlatılması için Video Yardımcı Hakem sisteminin de inceleneceği iki hakeminde ağır bir ceza ile karşı karşıya kalması bekleniyor.

Fırat Aydınus Kimdir?

25 Ekim 1973 yılında İstanbul’da doğan Fırat Aydınus, Süper Lig’de görev yapmaktadır. Hakemlik kariyerine 1996 yılında başlayan Aydınus İstanbul Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünde yükseköğrenimini tamamladı. Cüneyt Çakır ile beraber en çok Avrupa kupaları maçı alan hakem iken 2014 yılında YoYo testinden geçemedi ve FIFA kokartını kaybetti. Aynı zamanda Aydınus 2015 yılında TFF ile profesyonel hakemlik sözleşmesi imzalayan ilk ekip içindedir.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019, 14:11

YORUM EKLE