Fırat Aydınus Yardımcısına Küfür Ettiği İddası ile PDFK'ya Sevk Edildi!

Fırat Aydınus PFDK'ya sevk edildi! Süper Lig'de oynanan karşılaşmada yardımcısına küfür ettiği iddia edildi! Konuya ilişkin TFF harekete geçti ve soruşturma başlattı. İşte Fırat Aydınus'un PDFK'ya sevk edilmesinin detayları...

Fırat Aydınus Yardımcısına Küfür Ettiği İddası ile PDFK'ya Sevk Edildi!

Süper Lig’de 3 Mart 2019 tarihinde oynanan Yeni Malatyaspor ve Başakşehir maçında Hakem Fırat Aydınus’un, yardımcısı olan Yusuf Bozdoğan’a küfür ettiği iddiası medyada yer almıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu ise bu olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma sonucu Hakem Fırat Aydınus’un, Profesyonel Futbol Disiplin kuruluna sevk edileceği bildirildi. Türkiye Futbol Federasyonunun yaptığı açıklamada, hakemin maç esnasında ve sonrasında futbol camiasını küçük düşürecek davranışlar ortaya koyduğu belirtildi. Bu sebeple Merkez Hakem Kurulu talimatının 38 maddesine göre “talimatlara aykırı hareket” sergilediği gerekçesiyle PFDK’ya sevk kararı alındı.

Hakem Fırat Aydınus’a haber bugün ulaştı. Yaşanan olay doğrultusunda ise hakem tedbirsiz olmak suretiyle PFDK’ya sevkine karar verildi.  

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019, 12:59

YORUM EKLE