Galatasaray da Sorunlar Bitmek Bilmiyor

Sarı kırmızılı ekip, Süper Ligdeki kötü gidişatına son verebilmek için yeni teknik direktör Igor Tudor’u göreve getirdi ancak yine de şuanda bir başarı elde edilemedi ve oklar yine teknik direktöre yöneldi;

Galatasaray da Sorunlar Bitmek Bilmiyor
Bu sezon geçtiğimiz sezonlara oranla kötü bir gidişat sergileyerek milyonlarca taraftarının beklentilerini karşılayamayan ve oldukça talihsiz bir sezon geçiren sarı kırmızılı ekip bir türlü dikiş tutturamıyor. Takımın yeniden düzene girebilmesi ve gerekli galibiyetlerin alınabilmesi adına Galatasaray Riekerink’e veda etmiş ve Hırvat isim Igor Tudor takımın teknik direktörlük görevini üstlenmiştir. Ancak takıma Hırvatistanlı teknik isim geldiğinden beri Galatasaray halen bir galibiyet ile bunu kutlayamamış, aksine daha da kötü süreçler geçirmeye başlamıştır.

Takımda En Çok Tartışılan İsim Oldu

Teknik direktör Riekerink’in görevden ayrılmasının ardından takımın yeniden bir düzene girebileceği ve eski sezonlardaki başarısına yaklaşabileceği düşünülmekteydi. Ancak ne yazık ki takım açısından yeni teknik direktör Igor Tudor da bir başarıya imza atabilmiş değil. Henüz tam anlamıyla başarılı bir oyun anlayışı sergileyemeyen ve bununla birlikte hem takım oyuncularının hem de taraftarların ümidini yitirmesine sebep olan bu sorunun çözümü ise bir türlü bulunamıyor.
Özellikle yeni teknik direktörün idman metotları ve takım hakkında yaptığı açıklamalar, futbolcular üzerinde çok ciddi sıkıntılar yaratmış ve bu durum da takımın iyi yönde olması gereken gidişatını daha da olumsuz etkilemiştir. Bunun üzerine bir de takımın en başarılı isimlerinden olan Wesley Sneijder’in sakatlanması da takıma çok büyük bir darbe vurdu. Adalesinde zorlanma yaşadığı için en az 2 maç karşılaşmalarda forma giyemeyecek olan başarılı ismin forma giyemeyecek olması takıma doğrudan zarar verecek gözüyle bakılmakta.

Aşırı Yüklenme Sebebiyle Oyuncular Sakatlanıyor

Takımın iyi şekilde çalışmadığını ve bundan dolayı da antrenman metotlarını çok ağır tutan yeni Hırvat teknik isim, oyuncuların canını bir hayli sıkmakta. Antrenman stilini tamamen değiştiren Hırvat teknik direktörün ilerleyen günlerde de pek çok oyuncunun sakatlanmasına sebebiyet verebileceği belirtildi. Bununla birlikte aynı zamanda oyuncuların kendi oynadığı bölgelerde forma giyemiyor olmaları da oyuncuların en çok şikayetçi olduğu konular arasında yer oldu. Takımın sezon ortasında yeni bir teknik isme yer vermesi aynı zamanda sarı kırmızılı ekibin şampiyonluk yarışından bir nevi geri adım atmasına sebep oldu.
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2017, 22:36

YORUM EKLE