Galatasaray Ezeli Rakibine Karşı Yine Yenildi

Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin 21. haftasında Fenerbahçe, Abdi İpekçi Arena’da Galatasaray’a konuk oldu. Derbi sonrasında ise yine üzülen taraf Galatasaray oldu;

Galatasaray Ezeli Rakibine Karşı Yine Yenildi
Binlerce kişinin büyük bir heyecanla beklediği ve geldiği anda da adeta nefeslerini tutarak izledikleri derbi karşılaşması Fenerbahçe’nin üstünlüğü ile tamamlandı. Genel olarak 2017 sezonunda hem futbolda hem de basketbolda derbi karşılaşmalarda belirgin bir fark yiyen sarı kırmızılı ekip, ne yazık ki istediği sonuçları elde edemiyor. Karşılaşmalarda etkin bir mücadele sergilese de yine de elde etmek istediği başarıları elde edemeyen Galatasaray, kendi sahasında ezeli rakibi Fenerbahçe’ye mağlup oldu.

Fenerbahçe Geriden Gelerek Galip Gelmeyi Bildi

Abdi İpekçi Arena’da ilk yarıda üstünlük elde etmeyi başaran ve bununla birlikte ilk yarının sonunda da rakibine 13 sayılık fark atmayı başaran Galatasaray, bu farkı koruyamadı. Fenerbahçe ekibinin baskılı oyunu karşısında adeta eli kolu bağlı olarak sarı kırmızılı ekip, sarı lacivertli ekibin skoru eritmesine engel olamadı. Skoru erittikten sonra da özellikle de son çeyrekte etkili bir oyun sergileyerek derbi karşılaşmasından 79-75 galip ayrılan sarı lacivert ekibi, ligdeki 19. galibiyetini derbi ile kutladı.

Maçın Başında ve Sonunda Sahaya Maddeler Atıldı

Karşılaşmanın üçüncü dakikasında hakemin verdiği kararlara tepki olarak sahaya yabancı maddeler atıldı. Atılan maddelerin artmasının üzerine ise uyarı anonsu yapıldı ve bununla birlikte özellikle de ev sahibi ekibin rakibine fark kaptırmasının ardından taraftarlar duruma tepki olarak sahaya yabancı maddeler attılar.

Derbi Karşılaşmalarında Belirgin Bir Fenerbahçe Üstünlüğü Söz Konusu

Bu sezon hem futbol hem basketbol hem voleybol müsabakalarında sarı lacivert ekibi sarı kırmızılı ekibe karşı çok büyük bir üstünlük sağladı. Çıktığı 10 derbiyi de galibiyetle tamamlayan ekip, hem kendi evinde hem de deplasmanda başarılı işler çıkarmış durumda.

2016-2017 sezonunda ne yazık ki takım ruhsuz bir şekilde mücadele sergilemekte. Geçtiğimiz sezonlarda rakip takımların korkulu rüyası olmayı bilen ve ilk yarıda belirgin fark yemesine rağmen ikinci yarılarda ortaya koyduğu mücadelelerle galip gelmeyi bilen ekip, bu sezon taraftarlarını büyük bir hüsrana uğratmakta. Ancak ilerleyen sezonlarda ise yeniden eski Galatasaray ruhunun görülmesi beklenmekte.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 20:25

YORUM EKLE