Galatasaray muhaliflerinden kulübe transfer yetkisi ile ilgili şok talep!

Galatasaray spor kulübünün yönetime karşı olan muhalif kesimi, ibrasızlık oylamasının hemen ardından yeni bir girişimde bulunarak "yönetimin transfer yetkisini durdurma" talebi ile mahkemeye başvurdu. Mustafa Cengiz ve yönetimi, "transfer yetkisini kullanamama" tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Galatasaray muhaliflerinden kulübe transfer yetkisi ile ilgili şok talep!

Galatasaray Kulübü'nün yıllık olağan mali genel kurulunda idari yönden ibra edilmeyen, sonrasında ise mahkeme aracılığıyla bu karara tedbir getiren başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi muhaliflerin "yönetimin transfer yetkisini durdurma" talebiyle mahkemeye başurmasının ardında transfer yapamama durumu yaşamak zorunda kalabilir.

Sarı-Kırmızılı kulüp yönetiminden edinilen bilgilere göre, 14’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülmekte olan ‘Genel kurulun iptali’ davasına fer-i müdahale talebinde bulunan Hasan Ahmet Özdoğan ve Barış Cenk Akkaya, üye alımı ve finansal kararlar gibi kritik işlerin yönetim tarafından yürütülmesine itiraz ederek, yönetimin denek tüzüğünde yazılı görevlerinden men edilmesi yönünde ihtiyati tedbir talebinde bulunarak bu kararın kabul edilmesi halinde, Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz ve yönetimi transfer yetkisini kaybedecekler ve kulüp yeni seçim gerçekleştirilinceye kadar transfer yapamayacak.

Transferle ilgili tüm yetkilerin kaldırılması doğrultusunda takımın ve teknik direktör Fatih Terim’inde olumsuz etkileyeceğine karar veren yönetim, “Galatasaray transfer yapamazsa ne olacak? Zaten transfer döneminin bitmesine 2 ay var” diye düşünen yönetim bu durumun büyük sıkıntı yaratacağı görüşünde..

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ise, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden, “Akıl ve mantık kaybolursa…” şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 23:21

YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan şahin
Orhan şahin - 5 gün Önce

Bu hayinlerkim için çalışıyor

Popüler Haberler