Galatasaray Sneijder’den Vazgeçmiyor

Yeni teknik direktör Igor Tudor’un görevinin başına geçmesinin ardından Sneijder’in gideceği yönünde atılan iddialar açıklığa kavuşturuldu.

Galatasaray Sneijder’den Vazgeçmiyor
Spor Toto Süper Lig’de şuanda 3. sırada yer alan ve şampiyonluktan uzaklaşsa bile halen umudunu kaybetmeyen sarı kırmızılı ekip, son kalan 9 maçta önemli başarılar elde etmek istiyor. Bu süreçte ise dünya yıldızı Wesley Sneijder’e yoğun bir şekilde güven besleyen sarı kırmızılı ekip, bu isimden vazgeçmeyecek. Son zamanlarda takımda teknik direktörlük görevini üstlenen Igor Tudor ile Sneijder ile tartışmaların çıktığı ve bu ikili arasında yoğun bir anlaşmazlık durumunun söz konusu olduğu belirtilmişti. Özellikle de teknik isim Riekerink’in görevden ayrılmasıyla birlikte bu iddialar atılmıştı.

Sneijder Bizim Kilit Oyuncumuz

Atılan iddialar her ne kadar bu yönde olsa da ligde kalan son 9 karşılaşmanın önemine vurgu yapan Hırvat Teknik Direktör Igor Tudor, Sneijder’i ayrı bir kefeye koymuş durumda. Yaşadığı sakatlık sebebiyle takımda forma giyemeyen ve Hollanda Milli Takımı’na giden Wesley’in takıma yeniden dönmesi bekleniyor.

Şampiyonluk yolunda son oynanan bütün karşılaşmaların çok büyük bir öneme sahip olduğuna ve hedef doğrultusunda bütün karşılaşmaların galibiyetle sonuçlanması gerektiğine vurgu yapıldı. Bundan dolayı da şuanda benimsenen oyun stilinde Sneijder’in çok önemli bir rol üstlendiğine dikkat çekildi. Mevcut kadroda topu ileriye taşıyacak olan oyuncu dünya yıldızı olmakla birlikte, takımın bu isme çok ihtiyacı olduğuna değinildi.

Mevcut Oyun Stilinden Vazgeçmek Yok

Teknik isim Igor Tudor’un 3-4-3 stilinden vazgeçmeyeceği belirtildi. Bu diziliş şemasında ise Sneijder’den kesinlikle vazgeçmeyeceği belirten Hırvat Teknik Direktörün, Adanaspor karşılaşması için ise hangi oyuncuları tercih edeceğine de değinildi. Eren Derdiyok’u bir sonraki karşılaşma olan Adanaspor karşılaşmasında ileri uçta oynatmayı planlayan teknik ismin, Sneijder ve Bruma’yı ise o isme yakın olarak görevlendireceği belirtildi. Orta sahada görev yapacak olan isimlerin ise Carola, De Jong, Selçuk İnan ve Yasin Öztekin olacağı belirtiliyor. Bu oyun anlayışına yoğun bir şekilde güvenen teknik ismin, önemli galibiyetlere aç olduğu da gözlemlenmekte. 
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 16:12

YORUM EKLE