Galatasaray’ın Reisi Gelecek Sezon Kadroda Yer Almayacak

Galatasaray’da yıllarca forma giymiş ve çok önemli galibiyetlerin alınmasını sağlamış olan Sabri Sarıoğlu’nun gelecek sezon artık kadroda yer almayacağı bilgisi takım yönetimince açıklandı;

Galatasaray’ın Reisi Gelecek Sezon Kadroda Yer Almayacak
Sarı kırmızılı ekipte yıllardır forma giymekte olan ve takıma çok önemli katkılarda bulunan Sarıoğlu, teknik direktör Igor Tudor’un başa gelmesiyle birlikte genel olarak yedek kulübesinde gözlemlenmekteydi. Takımı gençleştirmek için adımlar atmakta olan yeni teknik direktör, bu değişim için öncelikle 30 yaşın üzerindeki futbolcuları hedef aldığı belirtildi.

Gençlerbirliği karşılaşmasında Hakan Balta’nın sakatlık yaşamasının ardından forma giyen ve ligdeki 350. maçına çıkan sarı kırmızı ekipte ‘’Reis’’ lakaplı oyuncu, adeta sarı kırmızılı ekibin çınarı. Futbol hayatı boyunca Galatasaray ruhu için mücadele veren ve takımın 2003 yılından beri kaldırdığı bütün kupaları gören Sabri Sarıoğlu, 6 lig, 4 Türkiye Kupası ve 5 kere de Süper Kupa şampiyonluğu yaşadı.

Önümüzdeki Yıl Kadroda Düşünülmüyor

Yıllardır takımı için savaşan Sarıoğlu’na verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür edildi ve bununla birlikte önümüzdeki yıl da başarılı oyuncunun kadroda düşünülmediği iletilecek.

A Milli Futbol Takımında Gözleri Doldurmayı Başaran Nadir Oyunculardan

2003 yılında Türkiye Futbol Takımı’na kalıcı olarak dahil edilen ve takımın adeta vazgeçilmez isimleri arasında yer almayı başaran Sabri, bu sezon ilk golünü Bursaspor ağlarına yollamıştı. Çektirdiği üçlülerle taraftarlarının her zaman gönlünde taht kurmayı bilen ve çok sevilen oyuncu alınan pek çok galibiyette de ön ayak olmayı bildi. A Milli Futbol Takımı’nda ise 2006 yılından 2012 yılına kadar forma giyen ve bu süreçte ise toplam 44 maça çıkan başarılı isim 1 gollük bir istatistiğe sahip. Ev sahibi olarak baz alınan bu istatistikte aynı zamanda yaptığı koşularla ve asistlerle de büyük işler başarmayı bilmiştir.

Bir Devrin Sonu Geliyor

2011-2014 yılları arasında Galatasaray takımının kaptanlık görevini üstlenen ve ömrünü bu takım için veren Sabri Sarıoğlu, ani çıkışlarıyla ve klas hareketleriyle kendisinden konuşturmayı bilmiştir. Özellikle de gençlik yıllarında yıldızını çok hızlı bir şekilde parlatmayı başaran ve başarılı vuruşlarıyla fileleri sarsmayı başaran bu isme gelecek sezonda forma verilmeyeceği öngörülüyor. Takımı gençleştirme yolunda adımlar atmakta olan yönetimin bu kararında ise ilk sırada Sabri Sarıoğlu yer alıyor.
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 18:36

YORUM EKLE