İbrahimoviç'e büyük onur! İsveç'e heykeli dikildi

Zlatan İbrahimoviç’e ülkesi İsveç’te büyük bir hediyeyle onurlandırıldı. Zlatan İbrahimoviç adına yapılan heykel, yıldız futbolcunun memleketi Malmö’ye dikildi. Kendi adına yapılan heykelin açılışında konuşan İbrahimoviç, "New York'a gittiğinizde Özgürlük Heykeli var, İsveç'e gittiğinizde ise Zlatan Heykeli...” dedi.

İbrahimoviç'e büyük onur! İsveç'e heykeli dikildi

Zlatan İbrahimoviç için doğduğu şehir olan Malmö’de heykeli dikildi. Futbol kariyerine Malmö’de başlayan İbrahimoviç’in heykeli, Malmö Stadyumu’na dikildi.

Futbol kariyerine başladığı stadın önünde hayranlarına seslenen Zlatan İbrahimoviç, "New York'a gittiğinizde Özgürlük Heykeli var, İsveç'e gittiğinizde ise Zlatan Heykeli...” diyerek yine adından söz ettirdi.

İbrahimoviç’in heykeli İsveçli sanatçı Peter Line tarafından dizayn edildi. Yapımı tam 4 sene süren heykel 500 kg ağırlığında ve 2,7 metre yüksekliğe sahip.

Futbol kariyerine ABD’de sürdüren dünya yıldızı futbolcu, MLS ekiplerinden LA Galaxy’de futbol kariyerine devam ediyor. Kariyerinde Ajax, Barcelona, Paris-Saint Germain, Inter ve Manchester United formaları giyen İbrahimoviç, kariyeri boyunca 400’den fazla gol atmayı başardı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 13:05

YORUM EKLE

Popüler Haberler