Igor Tudor Takımın Performansı Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Son oynanan Antalyaspor deplasmanında aradığı galibiyeti bulan Galatasaray, yeni teknik isimle ilk galibiyetini aldı. Hırvat teknik direktör ise takımın performansından övgü dolu sözlerle bahsetti;

Igor Tudor Takımın Performansı Hakkında Açıklamalarda Bulundu
Bu sezon Fenerbahçe ile aynı kaderi yaşamakta olan yıldız takımlardan olan Galatasaray, kötü gidişatına ‘’dur’’ demek istiyor. 2016-2017 sezonunda şampiyonluk yolunda iyi adımlar atmayı başaran ancak kadrodaki futbolcuların birbirine uyum sağlayamamaya başlaması hezimeti doğurdu. Milyonlarca taraftara sahip olan sarı kırmızılı ekip, beklentileri karşılayamadı. Bunun yanı sıra favori takım, üst üste 4 kere şampiyon olduğu Ziraat Türkiye Kupası’nda ise Medipol Başakşehir’e karşı aldığı yenilgiyle veda ederek hayal kırıklığı yaşadı.

Riekerink İle Yollarını Ayırdı
Takımın teknik direktörü olan Riekerinklebu süreçte veda etmek zorunda kalan Galatasaray, genç ancak başarılı işlere imza atmış teknik direktör Igor Tudor’u takımın başına daha uygun gördü. Riekerink ile yıllarca büyük başarılara imza atıldı ancak ne yazık ki bu sezon hem taraftarlar hem de yönetim alınan sonuçlardan memnun olmadı. Bu durumun cezası ise teknik direktöre kesilmiş ve yeni teknik ismin takıma gelmesi kaçınılmaz olmuştur.

Antrenman Oyuncuları Bir Hayli Zorlamakta
Hırvat Teknik Direktör Igor Tudor’un oyun anlayışıyla çalışmakta olan ve antrenmanlarda kendilerini bir hayli zorlamakta olan oyuncular, zaman zaman sakatlıklarla da karşı karşıya kalmaktalar. Zorlu antrenman süreçlerinden geçen ancak bu zorlukların faydasını da son oynanan Antalyaspor deplasmanında almayı bilen ekip, büyük mutluluk yaşadı. Her geçen gün daha da iyi bir mücadele vermeye gayret eden ve galibiyetlerine galibiyet katmak isteyen Galatasaraylı oyuncular, bu yolda önemli hazırlıklar gerçekleştirmekteler.

Gösterdiğiniz Mücadeleden Dolayı Teşekkür Ediyorum
Antalyaspor deplasmanına çıkarak büyük bir mücadele ortaya koyan Galatasaray, galibiyeti almayı da bildi. Zor bir deplasmana çıkılmasına rağmen ve teknik direktörün göreve yeni adapte olmasına rağmen hırslı bir karşılaşma ortaya koyuldu. Alınan bu galibiyette son dakikalarda golü atmayı başaran Eren Derdiyok ise takımından ümitli olduğunu işaret eder açıklamalarda bulunmuştu.

Antrenman öncesinde takımıyla toplantı gerçekleştirerek, sahada gösterilen mücadeleden dolayı bütün oyuncularını ayrı ayrı tebrik eden teknik isim artık her maçı kazanmak için sahaya çıkılacağını belirtti. Takımda halen sürmekte olan konsantrasyon kayıplarının en aza indirgenebilmesi için mücadele verileceği ve bunun için de özellikle de savunma noktasına daha çok dikkat edileceği aktarıldı.
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 23:28

YORUM EKLE