İmparatorla Sözleşme Tazelendi

Galatasaray, 2018-2019 sezonunda sözleşmesi sona erecek teknik direktör Fatih Terim ile sözleşme yeniledi. Terim’in meblağ hanesi boş sözleşmeye 2+3 yıl opsiyonlu imza attığı öğrenildi.

İmparatorla Sözleşme Tazelendi

Igor Tudor ile yollarını ayırdıktan sonra Fatih Terim’le anlaşan Galatasaray, İmparator ile sözleşme tazeliyor. Fatih Terim ile bir kere daha anlaşan sarı kırmızılılar, 2+3 yıl opsiyonlu olarak Terim’le devam edecek.

Terim, geçtiğimiz sezon takımının başına geçerek 4 yıl aradan sonra Galatasaray’ı şampiyon yapmıştı. Üstelik başarılı teknik adam, aslanların 21. şampiyonluğunda çok büyük bir paya sahip.

Sarı kırmızılı ekip, Terim sözleşmesinin uzatıldığını KAP’a da resmen bildirdi.

Galatasaray’da Göz Dolduran Bir Mazisi Var

Dünyaca ünlü teknik direktör Fatih Terim, sarı kırmızılı ekibin başında şuana kadar 17 kere kupa kaldırmayı başardı. İmparator, aynı zamanda aslanlara UEFA Kupası kazandırmayı başarmış bir isim. Oyunculara yaptığı motivasyonlarla sık sık gündeme gelen ve Türkiye’ye büyük gururlar yaşatmış Terim, yeni başarılar elde etmek istiyor.

Terim, Galatasaray’ın başında şuana kadar 7 kere lig şampiyonluğu elde etti. Bu alanda rekora imza atan teknik isim olarak da karşımıza çıkıyor. İmparator, sarı kırmızılı ekibin başında 302 müsabakaya çıkmış ve 198 galibiyet alınmasını sağlamıştır. Karşılaşmaların geri kalan kısmı 65 beraberlik ve 39 mağlubiyetle tamamlanmış.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 00:01

YORUM EKLE