İngiltere Takımları Fenerbahçeli Yıldız Robin Van Persie'nin Peşinde

Sarı lacivertli ekipte forma giymekte olan ve takımda çok önemli işlere imza atan Robin Van Persie’ye İngiliz takımlarından Everton ve West Ham United’den yoğun ilgi var.

İngiltere Takımları Fenerbahçeli Yıldız Robin Van Persie'nin Peşinde
Premier Lig ekiplerinden Everton ve West Ham United takımlarının Fenerbahçeli yıldız Robin Van Persie’yi renklerine katmak istedikleri bilgisi öğrenildi. Fenerbahçe’den önce Arsenal ve Manchester United gibi yıldız oyuncuların bolca yer aldığı takımda forma giyen ve takıma çok önemli katkılar sağlayan Persie, aynı zamanda sarı lacivertli ekipte başardığı işlerle de dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Yakaladığı gol yüzdesiyle takımların dikkatini çekmeyi başaran başarılı isim, gelecek sezonda İngiltere takımlarında forma giyebilir.

Persie İngiliz Ekibinin Derdine Derman Olabilir

Şuanda Fenerbahçeli ekibin aldığı galibiyetlere ön ayak olmayı başaran Persie’den umut kesilmiyor. Gol bulma konusunda çok ciddi zorluklar çeken ve West Ham’ın karşı karşıya kaldığı bu problemin çözümü Robin Van Persie de olabilir. Olanaksız pozisyonları bile gole çevirmeyi bilen ve sarı lacivertli ekipte ortaya koyduğu mücadelesiyle gençlik yıllarını aratmayan golcü, West Ham United’in gözüne kestirdiği oyuncular arasında yer almakta. Bununla birlikte İngiliz basınında yer alan bir diğer bilgide ise, Van Persie’nin yapılan pazarlıklar sonucunda düşük bir fiyatla satın alınabileceği yer aldı. Bunun yanı sıra takım için bu durumun akıllıca bir transfer olacağına dikkat çekildi.

Tecrübesiyle Takıma Önemli Katkılarda Bulunabilir

Manchester United ve Arsenal gibi takımlarda yıllarca mücadele vererek burada çok büyük futbol tecrübeleri elde eden Persie, İngiliz takımına transfer olarak burada çok büyük başarılara ev sahipliği yapabilir. Golcü eksiğini en uygun maliyetle kapatmak isteyen İngiliz ekibi bu transferi oldukça makul olarak görmekte.

Formunun Yeniden Yükseleceğine İnanılıyor

Everton takımında teknik direktörlük görevi üstlenen Ronald Koeman, Persie’nin performansının artacağını ön görmekte. Aynı zamanda Hollandalı yıldızın yaşına rağmen artmakta olan performansına da dikkat çeken Ronald Koeman, eski formunu yeniden yakalayabilme ümidinin olduğundan da söz etti. 
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 01:20

YORUM EKLE