İtalya'da İşçileri Ayaklandıran Ronaldo Girişimi

Dünyanın en başarılı futbolcularından Cristiano Ronaldo'nun Juventus'a transferi işçileri ayağa kaldırdı. FİAT otomobil fabrikalarının sahibi olan Angeli ailesinin takımına transfere karşı ayaklanma başladı.

İtalya'da İşçileri Ayaklandıran Ronaldo Girişimi

İtalya'nın otomobil devi yeni ismiyle FIAT-Chrysler Automobiles firmasındaki işçileri çıldırtan gelişme geçtiğimiz günlerde resmi olarak basına yansımıştı. Ünlü ve başarılı oyuncu Cristiano Ronaldo'nun astronomik rakamlar ödenerek Juventus'a getirilmesinin planlarının yapıldığı açıklanınca FIAT fabrikasının işçileri ayağa kalktı.

FIAT'ın sahibi olan Angeli ailesine ait Juventus'a oyuncunun getirilmesi için 300 milyon Euro'yu aşan bir maliyetin yapılacağının öne çıkarılması, işçilerin yıllardır zam almadıklarını, kimi zaman ise ücretsiz izin kullanmaya zorlandıklarını açıklamalarına sebep oldu. Ronaldo'nun böyle bir maliyetle Juventus'a getirilmesinin, kendilerine haksızlık olduğunu söyleyen işçiler, bu durum ile ilgili olarak herkesi desteğe davet etti ve hükümete başvurulmasını istedi.

RONALDO'DAN SÜPER LÜKS İSTEKLER

Real Madrid formasıyla İspanya'da sahaya çıkan başarılı futbolcu Cristiano Ronaldo, Juventus'a transfer edilmek için lüks villa, her maça özel prim ve özel uçak istemişti. Kişisel maliyetinin bu şartlar altında yıllık 100 milyon Euro'yu bulacağı ortaya çıkarılmıştı.

Dünyanın en çok kazanan futbolcuları arasında yer alan Ronaldo'nun Juventus'a transferine iki gün önceye kadar kesin gözüyle bakılıyordu ancak yaşanan son gelişmeler sonrasında transferin hangi yönde evrileceği akıllarda soru işareti yarattı. Yaşanan duruma ilişkin henüz FIAT veya hükümet cephesinden bir açıklama gelmezken, Ronaldo da sessizliğini koruyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 10:25

YORUM EKLE