Juventus'un Yıldız Oyuncusu Cristiano Ronaldo'dan Filistin'e 1,5 Milyon Dolarlık Bağış

Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo yardım kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Ronaldo ramazan dolayısıyla Filistin'e 1,5 milyon dolarlık bağışta bulundu.

Juventus'un Yıldız Oyuncusu Cristiano Ronaldo'dan Filistin'e 1,5 Milyon Dolarlık Bağış

Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo yardım kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Ronaldo ramazan dolayısıyla Filistin'e 1,5 mlyon dolarlık bağışta bulundu.

Juventus formasıyla dünyanın sayılı futbolcuları arasında yer alan Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo'nun Ramazan ayı nedeniyle Filistin'de düzenlenen iftar yemekleri için 1.5 milyon dolar yani Türk Lirasıyla yaklaşık 9.5 milyon TL bağış yaptığı söyleniyor. Henüz konuyla ilgili net bir açıklama gelmezken daha önce Filistin'e yardımlarda bulunan yıldız futbolcu bölge halkının sevgisi ve takdirini kazanmıştı.

Yıldız futbolcu, daha önce 2012 yılında Altın Ayakkabı ödülünü açık artırmada satarak Filistin'e bağışladı ve 2014 yılında da 2 milyon dolarlık yardımda bulunmuştu.

34 yaşındaki ünlü oyuncu birkaç yıl önce de Lübnan'da yaşayan 3 yaşındaki ailesini terör saldırısında kaybeden  Filistinli mülteci Haydar Mustafa ile buluşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 14:06

YORUM EKLE

Popüler Haberler