Kayserispor Verdiği Mücadele İle Taraftarlarını Ayağa Kaldırdı

 Kayserispor bu gün ligde oynadığı Gaziantepspor’a karşı verdiği mücadele ile bütün taraftarlarını ayağa kaldırmayı bildi. Geriden gelerek galip olmayı bilen Kayserispor takımı, bugün büyük bir başarı elde etti;

Kayserispor Verdiği Mücadele İle Taraftarlarını Ayağa Kaldırdı

Bu gün Gaziantepspor’un evinde oynanan Gaziantepspor-Kayserispor maçı oldukça heyecan verici bir maç oldu. Süper Toto Süper Lig’de geriden gelerek galibiyet almayı bilen Kayserispor, oldukça etkileyici bir performans gösterdi.

Maç ilk yarının bitimine oldukça kısa bir süre kala gol bulan Gaziantepspor, ilk yarıyı 1-0 önde kapattı. Maçın ilk yarısında oldukça durağan bir oyun sergilense de 2. yarı da iki takım da oldukça iyi mücadele verdi ancak Kayserispor maçın galip gelen takımı oldu.

2. yarıya oldukça hızlı başlayan Kayserispor, 2. yarı başladıktan 12 dakika sonra Gaziantepspor kalecisini alt ederek maça dengeyi getirdi. Maça dengeyi getiren golü bulduktan sonra tempoyu daha da artıran Kayserispor, 73. dakika da bir gol daha bularak Gaziantepspor’a karşı 2-1 öne geçmeyi başardı.

Kayserispor, maçı büyük bir istekle oynadı. Maçta ilk yarı 1-0 geride olmasına rağmen hiçbir şekilde umudunu kaybetmeyerek mücadelesini sonuna kadar veren Kayserispor, adeta ‘’Bu maç bizim!’’ dedi.

Maç Sonrası İsmail Kartal Açıklamalarda Bulundu

Gaziantepspor teknik direktörü İsmail Kartal, Kayserispor karşısında verilen mücadele hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Kayserispor’u kendi evinde ağırlayan Gaziantepspor, maçta öne geçmeyi başarsa da bu durumu koruyamadı. Kayserispor’a karşı üstünlüğünü koruyamayarak yenilgi alan Gaziantepspor, büyük bir şok yaşadı.

Maçın ardından İsmail Kartal ise konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda maç ile ilgili düşüncelerini aktardı.
İlk yarıda Gaziantepspor’un Kayserispor karşısında oldukça dengeli bir oyun sergilediğini ancak ikinci yarının başlarında kaçırılan golün ardından oyuncuların ilk yarıdaki performansını sürdüremediğini belirten İsmail Kartal, dengenin o andan sonra bozulduğunu belirtti.
Rakip takım oyuncularının süre kazanmak adına oyunu oldukça fazla durdurduğunu belirten İsmail Kartal, ilerleyen haftalarda bu maçın telafi edileceğini belirtti. Osmanlıspor maçı ile bugün oynanan maçın telafi edileceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 04:28

YORUM EKLE