Koita’nın Bilinci Kapandı

Ziraat Türkiye Kupası 4. turu kapsamında oynanan Batman Petrolspor – Kasımpaşa müsabakası 90+2’nci dakikada Koita’ya su şişesi isabet etmesiyle iptal edildi. Koita tetkiklerin sonucu takıma katıldı.

Koita’nın Bilinci Kapandı

Ziraat Türkiye Kupası kapsamında oynanan Batman Petrolspor – Kasımpaşa mücadelesinde büyük bir şok yaşandı. Karşılaşmada dakika 90’ı işaret ettiğinde Kasımpaşa skoru 3-2’ye getirdi. Gol atıldıktan 1 dakika gibi kısa bir süre sonra Kasımpaşa oyuncusu Fode Koita’ya yabancı madde atıldı. Koita’nın yüzüne isabet eden dolu su şişesi sebebiyle Koita bir anda yerde kaldı.

Koita’nın takım arkadaşları ve ev sahibi ekip oyuncuları hemen yere düşen futbolcunun yanına geldi. Ambulansa binmeden önce soyunma odasına giden Koita kendisini kötü hissetti ve hemen hastaneye kaldırıldı. Olaydan sonra hakem Özgür Yankaya yardımcılarıyla soyunma odasına giderek karşılaşmayı tatil etti.

Koita’nın Yüzünde Ödem Oluştu

Kasımpaşa Sportif Direktörü Nursal Bilgin Koita’nın sağlık durumuyla ilgili konuştu. Bilgin, başarılı oyuncunun yüzünde ödem oluştuğunu ancak cerrahi operasyon gerektirecek bir durum söz konusu olmadığını duyurdu. Başarılı futbolcuya su şişesi atan kişinin ise 12 yaşındaki bir çocuk olduğu öğrenildi. Taraftar güvenlik güçlerince gözaltına alındı. Batman Petrolspor yetkilileri ise karşılaşma sonrası soyunma odasına gelerek futbolculardan yaşanan hadiseden dolayı özür diledi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 07:50

YORUM EKLE