Lucescu Grup İçi Karşılaştırma Yaptı

EURO 2020 kura çekimini sonucunda A Milli Futbol takımı H grubunda Fransa, İzlanda, Arnavutluk, Moldova ve Andorra ile aynı grupta. Ay yıldızlı ekibin teknik direktörü Lucescu, kura ile ilgili kritik açıklamalar yaptı.

Lucescu Grup İçi Karşılaştırma Yaptı

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, EURO 2020 kapsamında oynanacak maçlar hakkında konuştu. H Grubu’ndaki bütün müsabakaların aynı öneme sahip olduğunun altını çizen Lucescu, grupların birbirine denk olduğunu kaydetti. Fransa’nın FIFA 2018 Dünya Kupası şampiyonluğunu kazandığını hatırlatan Lucescu, Fransa’nın çok önemli bir takım olduğunu anımsattı.

Sadece Fransa ile oynanacak müsabakaya kilitlenmenin doğru olmayacağını paylaşan Lucescu, takımdaki gençleşmeden söz etti. Oyuncuların iyi performans ortaya koymasını temenni eden teknik direktör, İzlanda’yı yakından tanıdıklarını hatırlattı.

Yeni Takım Oluşturma Hazırlığındayız

EURO 2020’nin bütün ülkeler için oldukça zorlu bir dönem oluşturacağını anlatan tecrübeli teknik isim, Anavutluk ve Andorra’dan da bahsetti. Anavutluk’un da Türkiye gibi yeni bir kadro oluşturmaya çalıştığını konuşan Lucescu, milli takımda forma giymek isteyen isimlere adeta göz kırptı.

Yeni oyucu arayışları içerisinde bulunduklarını duyuran 73 yaşındaki tecrübeli isim, genel olarak sakatlıklarla mücadele ettiklerini aktardı. Disiplin sıkıntısının da zaman zaman baş gösterdiğine dikkat çeken Lucescu, becerikli ve genç yeteneklere fırsat vereceğinin sinyalini verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 22:38

YORUM EKLE