Lucescu’nun Yerine Kocaman

Ay yıldızlı ekibin Rusya mağlubiyetinin ardından teknik direktör değişikliği yeniden gündeme geldi. Hedefteki ilk isim şu an boşta olan Aykut Kocaman’da.

Lucescu’nun Yerine Kocaman

Rusya maçından ağır bir yenilgiyle dönen A Milli Takım Uluslar Liginde 2. yenilgisini aldı. Mağlubiyetin cezası ise ay yıldızlı ekibin teknik direktörü Lucescu’ya kesildi. A Milli takımın başında 12 maça çıkan Mircea Lucescu bu maçlarda 5 mağlubiyet, 4 beraberlik ve sadece 3 galibiyet alabildi. Maç başına puan baz alındığında ise ay yıldızlı ekibin en kötü sezonunu yaşadığı görülüyor.

Gözler Türkiye Futbol Federasyonu’nda

Tüm bu istatistiklerin yanında oyuncuların isteksiz tavırları ve oyunun umut vermemesi teknik adam değişikliğini gündeme getirdi. Şuana kadar belirsizlik söz konusuyken Rusya mağlubiyetinin ardından Lucescu’nun gönderileceği konuşuluyor.

Teknik isim değişikliğinde pek çok isim gündeme gelmekte. Ancak ismi geçen son iddialı teknik adam geçen sezon Fenerbahçe’nin başında olan Aykut Kocaman oldu. Teknik adamın yerli olması oyuncularla iletişimin daha güçlü olacağı düşünülmekte. İstatistiklere bakıldığında da yerli teknik adamların yabancı hocalardan daha başarılı olduğunu görülüyor.

Federasyon yetkilileri yeni teknik adamın kim olacağı konusunda önümüzdeki günlerde toplanacak. Yetkililerin gündeme alacağı ilk ismin ise kariyerinde unutulmaz başarılara imza atmış Aykut Kocaman olacağı iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 13:16

YORUM EKLE