Mahkeme Galatasaray için Mustafa Cengiz yönetimine karşı verilen tedbir kararının devamına karar verdi

14. Asliye Mahkemesi'nin verdiği karar neticesinde Mustafa Cengiz yönetimine karşı verilen tedbir kararının devamına karar verdi. Bu sonuçla Galatasaray Kulübü yönetimi tedbir kararına göre davranacak.

Mahkeme Galatasaray için Mustafa Cengiz yönetimine karşı verilen tedbir kararının devamına karar verdi

Türkiye’nin ileri gelen spor kulüplerinden Galatasaray Kulübü’nün Mart ayı Mali Kongresi’nde çıkan ‘idari ibrasızlık’ kararına karşı alınan tedbir kararının devam etmesi sonucuna varıldı. 14. Asliye Hukuk Mahkemesinin verdiği bu karara göre Sarı-Kırmızılı ekipte seçim olmayacak.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz yönetiminin Mart ayındaki olağan genel kongresinde ibra edilmemesi üzerine çıkan mali ve idari ibrasızlık kararı kongreye gölge düşürdü.

Mustafa Cengiz kimdir?

Dursun Özbek ile girdiği başkanlık yarışını rekor oyla kazanan ve 37. Galatasaray Başkanı olan Mustafa Cengiz petrol işiyle uğraşıyor. 1949 yılında Gaziantep’te doğan Mustafa Cengiz, liseye kadar olan okul hayatını burada tamamladı. Üniversite hayatını Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesinde sürdürdü. İçişleri Bakanlığında ve dış ticaret alanında çalışan Mustafa Cengiz, petrol sektöründe ise TABGİS ve İTO petrol meslek komitelerinde sektör temsilciliğine kadar yükseldi. Galatasaray kulübünde ilk olarak Galatasaray Divanı tarafından komisyon üyesi konumuna getirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 18:05

YORUM EKLE