Medipol Başakşehir-Bursaspor Maçına 5. Dakikada Kar Tatili

Spor Toto Süper Lig 23. haftasında Medipol Başakşehir ve Bursaspor arasında oynanacak olan maç yoğun kar yağışı sebebiyle 5. dakikada tatil olmasına karar verildi.

Medipol Başakşehir-Bursaspor Maçına 5. Dakikada Kar Tatili

İstanbul'un Başakşehir semtinde yoğun kar yağışı saha çizgilerinin tamamen kaybolmasına yol açınca hakem Halis Özkahya 5. dakikada oyunu durdurdu ve soyunma odasına gitti. Hava durumu hakkında net bilgi alındıktan sonra karşılaşmanın tatil edilmesine karar verildi. Pazar günü (yarın) hava şartları uygun olmazsa takımlar daha ileri bir tarihte karşı kaşıya gelecekler.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bursaspor Başkanı Ali Ay, "Maalesef görüntüyü engellediği için görüş mesafesi, hakemin kararlarında hata olabileceği için hocam böyle uygun gördü. Ama yarın akşam daha fazla yağış olacağı söyleniyor, bakacağız. Buraya gelirken 5 km ötede hiçbir şey yok. Burası sanki Uludağ gibi" dedi.

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'da karşılaşmanın ertelenmesiyle ilgili "Zemindeki kardan dolayı değil, hakem ve kalecilerin görüş mesafesinde sıkıntı yaşadığı için erteleme kararı verildi. Yarın öğleden sonra hava şartlarının daha iyi olacağı söylenmiş." ifadesini kullandı.

Diğer yandan  iki takım taraftarları maçın tatil edildiğinin stadyum hoparlörlerinden anons edilmesinin hemen ardından stattan ayrıldılar.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 20:07

YORUM EKLE

Popüler Haberler