Menemen Belediyespor'da Başkanlık Onursal Başkan Tahir Şahin'e Geçti!

Menemen spor ilk defa Süper Toto Süper Lig'e yükseldi. Takımın bu yükselişinden sonra genel kurulu toplayan Menemen Spor, onursal başkan Tahir Şahin kulüp başkanı olarak seçildi. Genel kurul toplantılarında gerilim yaşandı. Detaylı bilgi haberimizde.

Menemen Belediyespor'da Başkanlık Onursal Başkan Tahir Şahin'e Geçti!

Menemen Spor ilk kez Süper Toto Süper Lig’e yükseldi. Yükselen takım yeni adımlar atmaya karar verdi ve genel kurulu topladı. Genel kurul toplantısında alınan kararlara göre hem eski Belediye Başkanı hem de kulübün onursal başkanı Tahir Şahin, kulüp başkanı olarak seçildi.

Seçim gerçekleşirken genel kurul toplantısında gerilim dolu anlar yaşandı. Yeni Belediye Başkanı olan Serdar Aksoy, kulüp başkanlığı için Tahir Şahin’i değil Fikret Uzun’u destekledi. Fikret Uzun ile Tahir Şahin arasında yapılan açık oylama sonucu Tahir Şahin kulüp başkanı olarak seçildi. Menemen Belediyespor ismi ile devam edecek olan takım oy çokluğu ile kulübün logosunun değişmesine karar verdi.

Menemen Belediyespor yine Menemenspor A.Ş olan şirkete bağlanacak. Genel kurul toplantısında gerilim yaşatan bir diğer konu ise yeni üyeler ve üyelikten çıkarılan eski üyeler ile ilgili oldu. Tahir Şahin başkan olduktan sonra şunları söyledi:

 "Menemen Belediye Spor olarak en iyi şekilde kulübümüze hizmet edeceğiz. Biz hiçbir zaman usulsüz hareket etmedik. Türk yargısı benden de Fikret Uzun'dan da büyüktür. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Bizler bundan sonra el ele yürüyeceğiz. Bu takımı Süper Lig'e taşıyacağız.’’

Açıklamalarından sonra rakibi olan Fikret Uzun ile fotoğraf çektirmek isteyen Tahir Şahin’e Fikret Uzun’dan ret cevabı geldi. Fotoğraf çekilmek istemeyen Fikret Uzun genel kurul toplantısından çıktı. Herhangi bir olay yaşanmadı. Tahir Şahin sevenlerinin tebriklerini dinledi ve teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 00:08

YORUM EKLE

Popüler Haberler