Niasse'nin Yolu Fenerbahçe'ye Dönebilir, Senegalli Futbolcu Crystal Palace'dan Son Anda Döndü!

Everton'ın forvetlerinden Oumar Niasse'nin son dakika transfer sürecinde Niasse'nin menajerinin ücret konusundaki zıtlaşması transferin iptaliyle sonuçlandı. Fenerbahçe, kağıtları açık oynayacak.

Niasse'nin Yolu Fenerbahçe'ye Dönebilir, Senegalli Futbolcu Crystal Palace'dan Son Anda Döndü!

Avrupa'da transfer sürecinin sonuna gelinmesi ile beraber dün transferlerde yoğun bir hareketlilik vardı. Son aşamada birçok futbolcunun takımı değişirken, bazıları ise son dakikada transfer limitine yakalandı. Transfer döneminin sona ermesi ile beraber üzülen takımlardan birisi ise Everton oldu.

Everton, bu sezonda takımının forvet oyuncusu Senegalli oyuncu Oumar Niasse'yi transfer etmeye kararlıydı. Zira yeri dolan oyuncunun takımdan gönderileceği bir süredir belliydi. Bu kapsamda, transferi için teklifleri değerlendiren Everton, dün transfer sürecinin son dakikalarında Crystal Palace ile masaya oturdu. Crystal Palace'ın 7 milyon Sterlin bonservis karşılığında Senegalli golcüye talip olunca, hızlı bir şekilde görüşmeler başlatıldı. Ancak menajer krizi transfer sürecini olumsuz etkiledi.

Hem takım hem Niasse'nin olumlu bakışına karşın görüşmelerde ücret konusunda uzlaşmayı yakalayamayan menajer, transfer sürecinin son dakikalarına kadar el sıkışmayınca, transfer işi de iptal oldu. Bu durumda takımda kalan Niasse'yi takımdan göndermek için kararlı olan Everton ise, yolunu artık Avrupa'ya çeviremeyeceği için Fenerbahçe ile göz göze gelmiş durumdalar.

FENERBAHÇE HAREKETE GEÇEBİLİR

Son dönemde transfer krizleri ile gündeme gelen Fenerbahçe'nin halen devam ettirdiği kadro değişikliklerinde Niasse'nin puzzle için en uygun parça olacağı düşünülüyor. Van Persie ve Fenandao ile ilgili olarak henüz netlik kazanamayan Fenerbahçe, Soldado ile beraber bir forvet ihtiyacının söz konusu olması, Everton için Fenerbahçe'yi diyalog kurulabilecek kritik takımlardan birisi yapıyor. Zira başka bir seçenek kaldığı da söylenemez.

"Geçtiğimiz günlerde Josef de Souza krizi ile finansal açıdan istediği yola girmeyi başaramayan Fenerbahçe, eğer elini güçlü tutarsa forvet güçlerine Niasse'yi ekleyerek Süper Lig'de yaptığı kötü başlangıca bir nebze de olsa çare bulabilir gibi görünüyor" şeklinde yorumlar spor gündeminde ilk sıralarda yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 21:54

YORUM EKLE