Passolig nasıl alınır? Passolig çıkarma işlemleri

Futbol müsabakalarını stadyumdan izleyebilmek için 14 Nisan 2014 tarihinde Passolig uygulamasına geçilmiştir. Passolig nasıl alınır? İşte passolig çıkarma işlemlerine ilişkin detaylar ve kartın işlevleri.

Passolig nasıl alınır? Passolig çıkarma işlemleri

Statlarda çıkan olayları azaltabilmek, taraftar mağduriyetini giderebilmek için passolig uygulamasına geçilmiştir. Passolig kartıyla taraftarlar takımlarını daha rahat bir şekilde destekleyebilmekte, stadyuma güvenli olarak giriş yaparak müsabakayı olumsuzluklarda kurtularak takip edebilmektedir.

14 Nisan 2014 yılında başlanan Passolig uygulamasıyla her bir müsabaka için ayrıca alınan maç biletleri yerine kartla maçlara giriş hakkı tanınmıştır. Kartın piyasaya giriş yapmasıyla birlikte passolig ile müsabaka için bilet alınabilmektedir. Maç bileti satın alma işleminin elektronik ortam üzerinden alınması da maç girişlerinde stadyum önündeki sıra beklemeye de son vermiştir. Passolig kartı sahipleri yalnızca maç değil, aynı zamanda toplu taşıma için de kartı için de kullanılabilmektedir.

Passolig Nasıl Alınır?

Passolig alınabilmesi için öncelikle kart alma başvurusunda bulunulmalıdır. Bilgi formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra cep telefonuna gelen mesajla şifre girilmeli ve ilk aşama tamamlanmalıdır. Bir sonraki aşamadaysa; kredi kartı, passolig kartı veya ön ödemeli kart şeklinde 3 kart tipinden bir tanesi seçilmelidir. Ön ödemeli kartlar 18 yaşından küçüklerin para yükleyerek maç bileti satın alma imkanı sağlayan bir kart tipidir.

Hesapta para bulunmaması durumunda bilet satın alınamaz veya alışverişlerde taksit yapılamaz. Üstelik bu 3 kart için de yıl içerisinde kart ücreti ödenmesi gerekmemektedir. Passolig biletleriyle stadyumu en iyi şekilde gören yerlerden maç izlenebilir, maç girişlerinde cüzdan veya nakit taşımaya gerek kalmamaktadır.

50 TL’ye kadar olan alışverişlerde temassız özelliği sağlayan passolig kartlarında aynı zamanda bazı markaların özel indirimlerinden de yararlanılabilir, promosyonlardan faydalanılabilmektedir. Passolig kart kayıtları için ortalama fiyatlar 25 TL’den başlamaktadır. Kart ücretleri takıma göre de değişiklik göstermektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 21:29

YORUM EKLE

Popüler Haberler