Rizespor'un Galatasaray Maç tekrarı Başvurusu İle İlgili TFF Kararını Verdi

Rizespor yönetimi Galatasaray ile oynanan karşılaşmanın tekrarı için TFF'ye bir başvuru yaptı. TFF başvuruyu değerlendirerek uygun bulmadığını bildirdi.

Rizespor'un Galatasaray Maç tekrarı Başvurusu İle İlgili TFF Kararını Verdi

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, Spor Toto Süper Lig’in 32’nci haftasında Galatasaray ile oynadıkları maçın tekrarı için Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptıkları başvurunun uygun görülmediğini ve reddedildiğini açıkladı.

Karşılaşmanın 37. dakikasında, Galatasaray'lı ekibin koner kullanırken Marcao, Abarhoun ile girdiği mücadelede yerde kalmış ve pozisyonu VAR'da inceleyen hakem Serkan Çınar penaltı kararı vermişti. Rizespor yönetimi penaltı kararı sırasında Galatasaray’ın henüz koner kullanmadığı ve topun oyunda olmamasından dolayı kural hatası yapıldığı itirazında bulundu.

Çaykur Rizespor kendi sahasında Galatasaray’ı konuk ettiği maçın Galatasaray’ın 3-2’lik galibiyeti ile sona ermesinin ardından Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, mücadelenin hakemi Serkan Çınar’ın maç esnasında yamlış kararlar verdiğini dile getirmişti.

Başkan Kartal, daha sonra karşılaşmada kural hatası olduğunu ve karşılaşmanın tekrarı için TFF'ye başvuruda bulunmuştu. TFF tarafından değerlendirmenin sonucunu sosyal medya hesabı üzerinden açıklayan Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, yaptıkları başvurunun TFF tarafından uygun görülmediğini söyledi.

Başkan Kartal açıklamasında, “Türkiye Futbol Federasyonu’na yapmış olduğumuz kural hatası nedeniyle Galatasaray maçının tekrarlanması federasyonca uygun görülmemiştir.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 21:07

YORUM EKLE

Popüler Haberler