S Sport Enes Kanter Oynadığı için NBA Finalini Yayınlamayacak!

S Sport NBA maçlarının Türkiye’de yayın haklarını eline bulunduran yayın kuruluşudur. NBA Batı Konferansı Final karşılaşmasında yer alacak takımların belli olması üzerine S Sport kritik bir karar aldı. S Sport NBA Finalini Yayınlamayacak! Gerekçe olarak ise FETÖ’cü Enes Kanter’in Final karşılaşmasında yer alacak takımlardan biri olan Portland Trail Blazers takımında oynuyor olması gösterildi…

S Sport Enes Kanter Oynadığı için NBA Finalini Yayınlamayacak!

S Sport NBA Finalini Yayınlamayacak!

Reuters’a röportaj veren S Sport spikeri Ömer Saraç NBA finalini yayınlamayacakları yönünde konuştu. Ömer Saraç “Warriors-Blazers maçlarını yayınlayamayacağımızı net olarak söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.

Ömer Saraç açıklamalarına bazı eklemeler de yaptı. Ömer Saraç, Portland’ın finale çıkması halinde o maçları da yayınlamayacaklarını, bunun onlarla ilgili bir şey olmadığını ama yine de yayınlamayacaklarını ifade etti.

Reuters’a konuşan diğer bir S Sport çalışanı, sadece Toronto Raptors ile Milwaukee Bucks arasında oynanacak olan Doğu Konferansı Finallerini yayınlayacaklarını belirtti.

BBC Türkçe tarafından yapılan habere bakıldığında Reuters, Türkiye üzerinde NBA ‘in final maçlarını izlemek isteyen kişilerin NBA’nın ücretli intenet siteleri olan NBA TV ve NBA Intenatıonal üzerinden izleyebileceklerini açıkladı.

Diğer yandan Portland takımında oynamakta olan Türk basketbolcu Enes Kanter’in Fetullah Gülen’e destek verdiği açık bir şekilde bilinmektedir. S Sport’un bu tutumunun bu yüzden olduğu yönünde tahminler yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 09:49

YORUM EKLE

Popüler Haberler