Sabri Sarıoğlu, Medipol Başakşehir kadrosuna dahil edilmedi

Bu akşam oynanacak olan Medipol Başakşehir öncesinde, Galatasaray’da kadroya dahil edilmeyen isimler arasında Sabri Sarıoğlu da yer aldı.

Sabri Sarıoğlu, Medipol Başakşehir kadrosuna dahil edilmedi

Sabri Sarıoğlu’nun sözleşmesinin devam etmemesine ilişkin iddialar daha da kuvvetlendi. Takımın defansında yer alan Sabri Sarıoğlu, bugün oynanacak olan önemli maç kadrosuna dahil edilmedi.

İkincilik yarışı için çok büyük bir önem taşıyan Medipol Başakşehir karşılaşmasına ismin dahil edilmediği gözlemlendi. Başarılı oyuncuya yeni sözleşme önerilmemekle birlikte, takımdan gönderileceği aktarılmaktaydı.

Teknik direktörün gelecek sezonun kadrosunu tamamlama hazırlıklarında olduğu aktarıldı. Bunun için de öncelikle takımda yer almakta olan yaşlı oyuncularla yolların ayrılacağı tahmin edildi. Son zamanlarda ise bu konuda en çok üzerinde durulan futbolcu, sarı kırmızılı efsane Sarıoğlu.

Kadroya alınmadığını öğrenince evine gitti

Başakşehir kadrosuna alınmadığını öğrenen başarılı futbolcunun, tesisten ayrılarak evine gittiği belirtildi. Galatasaray altyapısından yetişen ve yıllarca sarı kırmızı ekipte mücadele veren ‘’reis’’ lakaplı futbolcu, bu hareketiyle adeta sitem etti.

Yaşına rağmen halen oldukça iyi mücadeleler sergileyen Sarıoğlu, bu süreçte takımdan gönderilebilir. Nitekim sarı kırmızılı ekip yeniden kupalar takımı olma yolunda ilerleme kat edebilmek için bu sürece çok önem veriyor.

Riekerink ile yollar ayrılmıştı

Takım teknik direktörü Riekerink ile bu sezon yollar ayrıldı. Takımın Ziraat Türkiye Kupası’ndan elenmesinin ardından ve Süper Lig’de de hedeflerinden uzaklaşmasının cezası Riekerink’e kesildi.

Sarı kırmızı ekipte şuanda teknik direktörlük görevi üstlenen Igor Tudor ise takımın daha iyi yol kat edebilmesi için uğraşıyor. Takımın stilini yeniden yapılandırabilmek ve bu sezon yapılabilenin en iyisini yapmak için uğraşan teknik isim, işe kadrodan başlıyor.

Takıma 3-4-3 oyun stilini benimsetmiş olan Tudor, bu oyun stiline güveniyor. Aynı zamanda oyuncuları da bu yönde hazırlayan teknik ismin oyunculara çok zorlu antrenmanlar yaptığı gözlemleniyor. Hatta bu süreçte pek çok oyuncu sakatlık problemiyle karşı karşıya kaldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2017, 19:46

YORUM EKLE

Popüler Haberler