Şampiyonluk Kupasında Bitki Yetiştirdi

Denizlispor'un aralarında 70'li ve 80'li yıllarda kazanılan şampiyonluk kupalarının da bulunduğu kaybolan 10 kupası bulundu. Kupaları yaşlı bir adamın evde saksı olarak kullandığı öğrenildi.

Şampiyonluk Kupasında Bitki Yetiştirdi

Spor Toto 1. Lig'in önemli isimlerinden birisi olan Denizlispor'un yıllardır kayıp olan kupaları bulundu. Kupaların kaybolmasından sonra bir daha hiç haber alınamazken, bir kişi tarafından çöpe atıldığı ve çöpten alan kişi tarafından ev dekorasyonu olarak kullanılırken bulunduğu öğrenildi. Kupaları bulan ve evinde dekoreasyon haline getiren kişiden teslim alınan kupalar, yeniden kulübe teslim edilirken, kulüp yönetimi yaşanan durum ile ilgili olarak özür dileyerek, kupaların bakımlarının yapılarak iyileştirileceği bilgisini paylaştı.

ÇÖPE ATILAN KUPALAR BULUNDU

Denizli OSB'de bir firmanın çalışanı, uzun süredir kayıp olan 10 kupayı iki ayrı çuvalda çöpe götürdüğünü gören Hüseyin Yılmaz (75) kupaları aldı ve yayla evine götürdü. Babadağ ilçesinde bulunan Karaçöpten Yaylası'nda ikamet eden yaşlı adamı, Denizli ilinin amatör futbol takımlarındann Akkonakspor'un yöneticisi Hakan Karaca ziyaret etti. Bayram ziyareti için yayla evine gelen Karaca, kupaları evin duvarında görünce ise şaşkınlığa uğradı. Kupaların üzerindeki yazılara baktığında bu kupaların Denizlispor'un olduğunu fark eden Karaca daha sonra kupaları alarak Denizlispor'un yolunu tuttu.

Aldığı kupaların içinde 70 ve 80'li yıllarda Denizlispor'un şampiyonlukta kaldırdığı kupalarında yer aldığı öğrenilirken, kupalar en kısa sürede tesislerde yönetime teslim edildi. Kulüb Yönetimi Başkan Yardımcısı Taner Atilla, kupaları teslim aldıktan sonra verdiği basın açıklamalarında, durumun kendileri ile ilgili olmamasına karşın özür dilediğini ve bulunan kupaların onarımının yapılarak eski haline getirileceğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2018, 00:00

YORUM EKLE