Sarı Kanaryaların Gözü Yargıtay’da!

Terör örgütü FETÖ’nün Fenerbahçe’ye şike kumpası kurduğu iddiasıyla 25 tutuklu 108 sanığın davası sürüyor. Fenerbahçeli yetkililer 2,5 yıldan beri kararın beklendiğini ve kararın artık verilmesi gerektiğini açıkladı.

Sarı Kanaryaların Gözü Yargıtay’da!

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, futbolda şike soruşturmasında FETÖ’nün kumpas kurduğu iddiası hakkında konuştu. 25’i tutuklu 108 sanığın yargılandığı davayla ilgili açıklamalarda bulunan Pekin, Fenerbahçe’nin haksız yere mağduriyet yaşadığının altını çizdi. Davanın öneminin altını çizen Pekin, takımının yetkililerinin de aynı görüşte olduğunu belirtti.

Yargıtay’da onanması beklenen bir kararın olduğunu kaydeden Pekin, kararın 2,5 yıldan beri beklendiğini duyurdu. Kararın artık son safhasına gelindiğini anımsatan Pekin, kararın Fenerbahçe lehine olacağını söyledi.

Gecikmesi Adaletsizliği Beraberinde Getirir

Konuyla ilgili açıklama yapan bir diğer isim de Fenerbahçe avukatı Naim Karakaya. Karakaya, Yargıtay’ın beraat kararlarının onanmasını beklediğini söyleyen Karakaya, geciken adaletin adalet olmadığını savundu. Dosyanın Şubat 2017’de başladığının altını çizen kulüp avukatı, yargılamanın hafta başından beri devam ettiğini söyledi. Dava kapsamında 107 sanığın henüz sorgulanmadığı görüşünde olan Karakaya, davanın hızlandırılmasını talep etti.

Geçtiğimiz aylarda konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, haklı davanın sonuna kadar savunulacağını ifade etmişti. Sürecin her an bitebileceğine değinen Koç, kararın bir önemi kalmadığını duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 14:45

YORUM EKLE