Sarı Lacivert Yükselişte Kararlı, Beşiktaş Derbisi Heyecanlı Geçecek

Türkiye'de üç büyükler arasında önemli bir isim olan Fenerbahçe'nin ligdeki olumsuz gidişatına çözüm getirmek üzere harekete geçtiği öğrenildi. Takım Beşiktaş derbisine güçlü bir hazırlıkla çıkacak.

Sarı Lacivert Yükselişte Kararlı, Beşiktaş Derbisi Heyecanlı Geçecek

2017-2018 Süper Lig sezonunda fırtınalar yine son kuvvetle esmeye devam ediyor. Bu anlamda ligin önemli isimleri arasındaki rekabetler son hız devam ederken, puan tablosunda işler bir hayli karışmış görünüyor. Ligin 6. haftasına girilirken daha önce hiç alışık olmadığı bir sıralamada seyreden Fenerbahçe, Süper Lig'in ilerleyen maçları için şiddetli bir hazırlığa başladı. Ligin ilk haftalarında beklediği başarıyı kaydedemeyen ve transfer sezonunda da beklentilerini karşılayamayan Fenerbahçe, Beşiktaş derbisi için bıçak biledi. Sakatlıkları olan oyuncularını da iyileşmeleri ile beraber sahaya çıkaracak olan Sarı Lacivertli takım planını da iyi bir şekilde yaptı.

Galatasaray'ın ve Beşiktaş'ın puan olarak 5 sayı gerisinde gelen Fenerbahçe, taktik analizlerini devreye sokmuş durumda. Takımın teknik direktörü Aykut Kocaman, konu ile alakalı olarak harekete geçerken, Dirar'ın takımda yer almayışını Giuliano ile tolere ederken, Giuliano sahada sağ kanata kayacak ve Alper Potuk ise orta sahanın enerjisini artıracak. 

Orta sahadaki kırılmaları engellemek üzere kararlı olan Fenerbahçe, defans için de güçlendirmelere başlarken, sağ kanadın hücüm konusundaki gücünü de yükseltmek için Aykut Kocaman'ın kritik kararlar alacağı gündeme taşındı. Defans çalışmaları için antrenmanlara katıldığı görülen Skrtel'in defansa yerleşecek olması Neto ve Skrtel'in stoper olarak defansta kritik bir sinerji ortaya çıkaracağı anlamına geliyor. 

Mehmet Topal'ın sağlık durumunun iyiye gitmesi ile beraber eğer Skrtel kendisini toplayamazsa, stoper olarak sahaya çıkması ihtimalinin de olduğu öğrenildi. Tüm bu bilgiler arasında Kocaman'ın zorluk yaşadığı bir alanın ise ön liberoda olduğu düşünülüyor. 

Karşılaşma vakti geldiğinde Fenerbahçe'nin ne gibi kararlar aldığını öğreneceğimiz süreçte, takımın ligde yükselişe geçmek için Beşiktaş karşılaşmasında 3 puana oynaması ve bu defa karşılaşmaya çok şiddetli bir şekilde asılması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 12:21

YORUM EKLE