Son Gün Geldi Çattı! Rusya'da Kim Zafer İlan Edecek?

Bu yıl Rusya'da gerçekleştirilen FIFA 2018 Dünya Kupası'nda finale gelindi. Hırvatistan ile Fransa arasında gerçekleştirilecek karşılaşmada kupa sahibini bulacak!

Son Gün Geldi Çattı! Rusya'da Kim Zafer İlan Edecek?

Aylardır devam eden yoğun karşılaşmaların ardından artık finale gelindi. Bu sene FIFA 2018 Dünya Kupası, Rusya'da gerçekleştirildi ve milyonlarca futbolsever hem Rusya'ya akın etti hem de ekranları başına kilitlendi. Büyük kupayı kaldırıp müzesine götürecek olan ülkenin belirleneceği maç ise bugün akşam 18:00'da Fransa ile Hırvatistan arasında oynanacak. Fransa için ikinci defa final heyecanı ve belki de ikinci defa kupa kaldırma fırsatı olacak. Hırvatistan ise bir ilki yaşayarak, büyük kupayı ülkesine götürmenin gururunu yaşayacak.

1998 SENESİNİN RÖVANŞI NİTELİĞİNDE KARŞILAŞMA

Fransa ile Hırvatistan'ın yolları ilk defa kesişmiyor. 1998 yılında yarı finalde Hırvatistan'ı 2-1 mağlup ederek Dünya Kupası heyecanından mahrum eden Fransa, 20 yıl sonra yine Hırvatistan ile karşı karşıya. Ancak bu defa kupa için karşılaşacaklar. İki takım arasındaki bu 20 yıllık serüvenin noktalanacağı karşılaşma için nefesler tutulurken; maçın hakemi Arjantinli Nestor Pitana olacak.

Hırvat takım adına altın jenerasyon olarak tarif edilen ekip, grup maçlarında yüksek bir performans göstererek, finale giden yolu açmayı başarmışlardı ancak gruptan çıktıktan sonra ekibin aynı performansı koruyamadığı dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan Fransa ise grup maçlarında gösterdiği standart performansı, grup karşılaşmalarında yükselterek finale ulaştı. 2010 yılında İtalya'nın penaltıları ile altın kupaya veda eden takım, yine kulpun bir ucundan tutmayı başardı. Hırvatistan ise 1998 yılının sonrasında geçen 20 yılın ardından bu karşılaşmanın tadını çıkarmak ve altın kupayı kaptırmamak istiyor. Kıyasıya mücadelenin yaşanacağı karşılaşma bu akşam 18:00'da başlayacak ve TRT 1 ekranlarından naklen yayınlanacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 13:15

YORUM EKLE