Spor Liseleri başvuru şartları nelerdir? kimler spor liselerine kayıt olabilir?

Spor liselerine başvuruların başlaması sonrasında bu liselere başvuruda bulunmak için hangi şartların sağlanması gerektiği merak ediliyor. Peki Spor Liseleri Başvuru Koşulları Nedir? İşte başvuruda bulunabilmek için sağlanması gereken koşullar…

Spor Liseleri başvuru şartları nelerdir? kimler spor liselerine kayıt olabilir?

Spor Liseleri Başvuru Koşulları Nedir?

Aşağıdaki kısımda Spor Liseleri alımlarına yönelik olarak uygulanacak zaman çizelgesi yer almaktadır.

2019-2020 eğitim öğretim senesinde güzel sanat liseleri ve spor liselerine yapılacak öğrenci alımları kapsamındaki kontenjanlar okul müdürlükleri tarafından 27 Mayıs ile 31 Mayıs tarihleri arasında sisteme giriş yapılacaktır.

Ortaokul ve imam hatip ortaokullarında 8. Sınıfı bitiren öğrenciler spor liselerine ve güzel sanatlar liselerine e-okul sistemi aracılığı ile başvuruda bulunabilmektedirler.

10 Haziran ile 28 Haziran arasında yapılabilecek olan başvurular e-okul sisteminden alınacak olan EK-1 Dilekçe Öneği ile söz konusu okulun müdürlüklerine yapılacaktır.

Okul müdürlükleri ise EK-2 sınav giriş belgesini kontrol ederek yapılan başvurularını onaylayacaklardır ve sonrasında belirtilen tarihlerde yetenek sınavları yapılacaktır.

Yetenek sınavları 1 Temmuz ile 5 Temmuz tarihleri arasında yapılacaktır.

Öğrencilerin yetenek sınavlarında en az 50 puan almaları gerekmektedir. Daha aşağısında puan alanlar başarısız sayılacaklardır.

50 puanın üstünde puan alanların yetenek sınavlarının %70’i ile ortaokul başarı puanlarının %30’u göz önünde bulundurularak 100 üzerinden bir puan ortaya çıkarılır.

Puanlama kapsamında sıralama yapılır ve başarı sırasına göre alımlar gerçekleştirilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 14:13

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selim taş
Selim taş - 5 gün Önce

Lisede sınıfta kaldïm oraya gecmek istiyorum.Geçebilir miyim?

Yusuf akbaş
Yusuf akbaş - 4 gün Önce

E okuldan nasıl başvuru yapicaz

Popüler Haberler