Spor Toto Süper Lig'inde Gözler Başakşehir-Beşiktaş ve Galatasaray-Fenerbahçe Derbilerinde

Spor Toto Süper Lig'de 28. haftasında tüm gözler yapılacak olan Başakşehir-Beşiktaş ve Galatasaray-Fenerbahçe derbilerine çevrildi. Bu iki kritik maçtan çıkacak sonuç ligdeki zirve yarışını da değiştirebilir.

Spor Toto Süper Lig'inde Gözler Başakşehir-Beşiktaş ve Galatasaray-Fenerbahçe Derbilerinde

Tüm futbol severler Beşiktaş deplasmanında oynanacak Başakşehir-Beşiktaş derbisi ve Kadıköy'de oynanacak olan Galatasaray-Fenerbahçe derbisi için nefeslerini tuttu. Bu iki maç sonuçları ligde zirveye çıkma yarışınının kaderini değiştirebilir.

Spor Toto Süper Lig'inde lider Başakşehir konuk olduğu Beşiktaş deplasmanında karşılaşmayı kazanırsa fark ligin bitimine 6 hafta kala 9’a çıkacak ve turuncu-lacivertliler şampiyonluk şarkılarını söylemeye başlayacak. 

Şampiyonluk yarışında mücadelesinden vazgeçmeyen Galatasaray ise 20 yıldır kazanamadığı Kadıköy'de Fenerbahçe’yi yenerse Beşiktaş da Başakşehir’i mağlup ederse, fark 3’e düşecek ve Sarı-Kırmızılılar şampiyonluk yarışında kendini öne çıkaracak. Şuan lider durumda buluna turuncu-lacivertliler ise elinde bulundurduğu 6 puanlık farkı korumanın peşinde.

Eğer Fenerbahçe Galatasaray'la olan mücadelesinden galip ayrılıp aynı zamanda yine Beşiktaş, Başakşehir’i yenerse Galatasaray bu kez ümitlerini son haftalara taşıyacak. 

Bu doğrultuda şampiyonluk yarışına Beşiktaş dahil olacak. Siyah-Beyazlılar, şampiyonluk olmasalar bile bu durumda Şampiyonlar Ligi için iddialı bir konuma gelecekler. Fenerbahçe Galatasaray karşısında kaybederse alt sıralarda kalacak, kazanması halinde ise ilk 5 umudunu sürdürecek. Her iki derbi berabere sonuçlanırsa zirvede bir değişim olmayacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 13:26

YORUM EKLE