Süleyman Atlı Ata Sporumuz Güreşte Avrupa Şampiyonu Oldu!

Ata sporumuz güreşte bir Avrupa şampiyonluğu daha geldi. Milli Güreşçimiz Süleyman Atlı Avrupa şampiyonu oldu. Avrupa’da büyük başarılara imza atam Türk milli takımdan bir başarı daha geldi. İşte detaylar…

Süleyman Atlı Ata Sporumuz Güreşte Avrupa Şampiyonu Oldu!

Güreşte Avrupa’yı yerinden oynatmaya devam ediyoruz. Milli güreşçimiz Süleyman Atlı, Avrupa Güreş Şampiyonası serbest stil 57 kiloda Rus rakibi Müslim Sadulaev’i finalde yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

Ata sporumuz güreşte altın madalyalar gelmeye devam ediyor. Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen şampiyonada serbest stil 57 kilo finalinde Rus rakibi Müslim Sadulaev ile güreşen Milli güreşçimiz Süleyman Atlı, altın madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu. Rakibini 8-3 yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

Süleyman Atlı büyüklerde ilk kez Avrupa Şampiyonu oldu. İlk maçında Fransız rakibi Zoheir El Ouerraqe’ı 11-0 yendi. Ardından çeyrek finalde de Azerbaycanlı Mahir Amiraslanov’u 6-3 yendi. Yarı finalde ise Bulgar rakibi Georgi Valentinov’u  8-4 yenerek finale kalmıştı. Sporcumuzu bu başarısından dolayı tebrik ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 14:25

YORUM EKLE