Süper Lig'de Kalma Mücadelesi Veren Göztepe - Bursaspor - Erzurumspor Takımlarının Tüm İhtmimalleri! Süper Ligden Kim Düştü?

Süper Lig'de ateş hattında kalma mücadelesi veren Göztepe - Bursaspor ve BB Erzurumspor takımlarının tüm ihtimalleri ortaya çıktı! Peki Süper Lig'den kim düştü? İşte ateş hattındaki takımların Süper Lig şansları.

Süper Lig'de Kalma Mücadelesi Veren Göztepe - Bursaspor - Erzurumspor Takımlarının Tüm İhtmimalleri! Süper Ligden Kim Düştü?

Spor Toto Süper lig 2018-2019 sezonunda lige veda eden ilk takım Akhisarspor olmuştu. Ateş hattındaki diğer takımlardan Göztepe, Bursaspor ve BB Erzurumspor’un son hafta maçları belirleyici etken olacak.

Göztepe’de İhtimaller

Göztepe, MKE Ankaragücü ile oynayacağı karşılaşmada eğer galip gelirse Süper Lig’de kalmaya devam edecek.

MKE Ankaragücü ile berabere kalır, Bursaspor galip gelemez ise ligde kalmaya devam edecek.

MKE Ankaragücü’ne karşı kaybeder, Erzurumspor ve Bursaspor kaybederse ligde devam edecek.

Kaybeder, Erzurumspor kazanamaz, Bursaspor ise berabere kalırsa Bursaspor ile ikili averaja girecek ve bu durumda ikili averajlar eşit olduğundan genel averajla ligde kalabilecek.

Bursaspor’da İhtimaller

Bursaspor Evkur Yeni Malatyaspor ile karşılaşmada galip gelirse, Göztepe’nin kazanmaması halinde Süper Lig’de kalabilecek.

Eğer karşılaşmada berabere kalırsa, Göztepe’nin 5 fark ile kaybetmesini ve Erzurumspor’un kazanmamasını bekleyecek. Bu durumdaysa ikili averaj eşitleneceğinden genel averajla ligde kalabilecek.

Erzurumspor’da Bıçak Sırtı

Erzurumspor, İstikbal Kayserispor ile karşı karşıya olacak. Eğer karşılaşmada galip gelir, Göztepe ile Bursaspor kaybederse Göztepe ile ikili averaja girecek ve Süper Lig’de devam edebilecek. Eğer karşılaşmayı kazanır, Göztepe kaybeder ve Bursaspor ise berabere kalırsa üçlü averajla ligde kalabilecek.

Ateş Hattındaki Müsabakalar

Yarın saat 19.00’da başlayacak kritik müsabakalar şu şekilde;

Göztepe – MKE Ankaragücü (Bonova Stadı),

İstikbal Mobilya Kayserispor – BB Erzurumspor (Kadir Has Stadı),

Evkur Yeni Malatyaspor  - Bursaspor (Yeni Malatya Stadı).

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 21:59

YORUM EKLE

Popüler Haberler