Suudi Arabistan prensinden, satın almak istediği Manchester United'e eşi görülmemiş teklif

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Salman, satın almak istediği Manchester United'e eşi nezeri görülmemiş bir fiyat teklifinde bulundu. Glazer ailesi ise bu teklifi reddetti.

Suudi Arabistan prensinden, satın almak istediği Manchester United'e eşi görülmemiş teklif

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman, Manchester United'ın sagi Glazer ile görüşerek takımı satın almak istediğini söyledi. Kulüp için 3,5 milyar euroluk (22,5 milyar TL) bir teklif yapan Suudi prensinin bu teklifi dudak uçuklattı.

Prens Muhammed bin Salman'ın bu teklifini değerlendiren fakat olumsuz yanıt veren Glazer ailesi ise teklifi reddettiklerini belirtti. Manchester United Kulübünü 2005 yılında satın alan Glazer ailesi, takımı hiçbir teklif karşısında satmayı düşünmediklerini açıkladı.

Suudi prensin kulübü satın almak istemesinden vazgeçmediği ve görüşmeleri sürdürdüğü öğrenilirken New York borsasında olankulübün 2,36 milyar euro piyasa değeri bulunduğu belirtildi.

New York borsasında finans uzamnı olan bir yetkili tarafından yapılan açıklamada ise Manchester United'ın değerinin 2,36 milyar euro olduğu ve satın alınması için en az 4 milyar euroluk bir rakam olması gerektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 13:33

YORUM EKLE

Popüler Haberler