TFF Kadınlar 3. Liginde Futbol Topu Olmadığı İçin Maçı Oynanmadı!

TFF Kadınlar 3. Liginde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Muş Alpaslanspor ve Yağmurspor arasındaki karşılaşma futbol topu olmadığı için maç oynanamadı ve hakem tarafından tatil edildi. Bu olay üzerinde TFF Kadınlar 3. Lig ekiplerinden Yağmurspor Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

TFF Kadınlar 3. Liginde Futbol Topu Olmadığı İçin Maçı Oynanmadı!

Futbol Topu Olmadığı İçin Maç Oynanamadı

TFF Kadınlar 3. Liginde oynanması planlanan Muş Alpaslanspor ve Yağmurspor karşılaşması futbol topu olmadığı için oynanamadı. Her iki takımının hakeme maç topu ibraz edememesi maçın oynanmamasına neden oldu.

Hakem Gürkan Tanoğlu maç topu için bir süre bulunabilmesi için bir süre bekledi.

Hakemin yaklaşık 45 dakika kadar beklemesinin ardından iki adet top getirildi. Fakat bu toplar havası iyi olmadığı için kabul edilmedi.

Bu olaylar sonucunda Hakem Tanoğlu, maçı tatil etti. Türkiye futbol Federasyonu maç ile ilgili kararını henüz vermezken, ev sahibi ekip Alpaslanspor Kulübü maç topu ibraz etmemesi sebebiyle Amatör Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Muş Futbol İl Temsilcisi Aytaç Koyuncu, maç hakeminin bir süre beklediğini ve kendilerinin de anlayamadığı bir şekilde maç topunun gelmediğini belirtti.

Muş’ta iki tanesi aktif toplam 3 kadın futbol kulübü olduğunu, ancak bu kulüplerin maddi anlamda çok zorluk çektiklerini belirten Aytaç, kulüplerin kaynaklarının olmadığını ve yöneticilerin yardımıyla ayakta kaldıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2019, 13:59

YORUM EKLE