TFF kararıyla Merkez Hakem Kurulu Başkanlığına seçilen Zekeriya Alp kimdir?

TFF Yönetim Kurulunun bugün yaptığı toplantı sonrasında yeni üyeler belli oldu. Verilen karar doğrultusunda Merkez Hakem Kurulu yeni başkanlığına Zekeriya Alp getirildi. Peki MHK'nin yeni başkanı Zekeriya Alp kimdir?

TFF kararıyla Merkez Hakem Kurulu Başkanlığına seçilen Zekeriya Alp kimdir?

TFF Başkanı Nihat Özdemir ve üyelerden oluşan yönetim kurulu bugün bir toplantı düzenleyerek Merkez Haken Kurulun'da değişime gitti. Toplantı sonrasında alınan kararlarda geçtiğimiz sezonun son dönemlerinde göreve gelen Sabri Çelik'in yönetimindeki görevine son verildiği ve yerine Zekeriya Alp'in getirildiği açıklandı. Zekeriya Alp'in yardımcılığını ise Serdar Tatlı'nın yapacağı bildirildi.


Başkanlığını Zekeriya Alp'in yapacağı Merkez Hakem Kurulu üyeleri ise şöyle:

Başkan: Zekeriya Alp

Üyeler: Oğuz Sarvan, Ünsal Çimen, Zihni Aksoy, Turgay Güdü, Hamza Işın, Murat Ilgaz, Yunus Yıldırım, Ahmet Şahin


ZEKERİYA ALP KİMDİR?


1 Ocak 1948 İstanbul doğumlu olan Zekeriya Alp, futbol oynadığı dönemde Beşiktaş formasını giydi. 1978 yılına kadar 11 sezon Beşiktaş'da oynadı. Defans oynadığı için Beşiktaş ile sahaya çıktığı 204 lig maçında takımına 6 gol kaydetti. 1978 yılında ise futbolu bıraktı.


Aktif futbol yaşantısını tamamladıktan sonra spor yazarlığı, yorumculuk ve yöneticilik yaptı. TFF'de Levent Bıçakçı yönetiminde Basın Sözcüsü olarak görev alan Zekeriya Alp, 2012 yılında Yıldırım Demirören döneminde MHK Başkanı olarak atandı. 2014 yılında ise MHK Başkanlığı görevinden istifa etti.


 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 23:57

YORUM EKLE

Popüler Haberler