Trabzonspor, Galibiyeti Arıyor

Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig’in ilk 6 haftasında 3 mağlubiyet aldı. Son 3 karşılaşmada mağlup olan bordo mavili takım Kasımpaşa karşılaşmasından galibiyetle ayrılmak istiyor.

Trabzonspor, Galibiyeti Arıyor

Spor Toto Süper Lig’in 7. haftasında Trabzonspor, Kasımpaşa ile karşı karşıya geliyor. Trabzon ekibi oynanacak karşılaşmada net bir galibiyet alarak ayrılmak istiyor. Bordo mavili ekip kendi evinde Kasımpaşa’yı ağırlayacağı karşılaşma ile toplam 19 kere karşı karşıya gelmiş olacak. Şuana kadar oynanacak 18 müsabakanın 8’i Trabzonspor, 5’i Kasımpaşa galibiyetiyle sonuçlandı.

Trabzonspor, bu karşılaşmalarda rakibin filelerini 27 kere havalandırdı ve kalesinde 23 gol gördü. Geçtiğimiz sezon İstanbul’da oynanan müsabakayı 3-0 kazanan Trabzonspor, kendi sahasında 5-2 kaybetti.

Karşılaşma İçin Heyecan Dorukta

Karadeniz ekibi kendi evinde oynadığı karşılaşmalarda Kasımpaşa’ya karşı üstünlük yakalamayı bildi. Oynanan 9 maçın 5’inde galibiyet alırken 2’si beraberlik ve 2’si de mağlubiyetle sonuçlandı. Kendi sahasında 11 gol atmayı başaran Karadeniz ekibi kendi kalesinde 13 gol gördü.

Trabzon ekibi 2010-2011 yılları arasında Kasımpaşa’ya karşı 7-0’lık büyük bir galibiyet aldı. Bu karşılaşmalarda en farklı galibiyet bu müsabakada oldu. Kasımpaşa ise Trabzon’daki galibiyetini 2015-2016 sezonunda almayı bildi. Bu müsabakada Kasımpaşa, 6-0’lık galibiyetle en büyük farkını atmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 21:52

YORUM EKLE