Samsung’un Yeni Serisi Amiral Gemisi Galaxy S10 Selfie Kamera Özellikleri Neler? Sızdırılan Yeni Bilgiler!

Samsung’dan yeni bir seri geliyor. Amiral Gemisi serisi olarak piyasaya sürülecek olan telefonların tüm özellikleri sızdırıldı. Ön kamera Selfie kamerasının 4K görüntü çekeceği konuşuluyor.

 Samsung’un Yeni Serisi Amiral Gemisi Galaxy S10 Selfie Kamera Özellikleri Neler? Sızdırılan Yeni Bilgiler!

Samsung’dan Amiral Gemisi serisi geliyor. Bu seri piyasaları alt üst edeceğe benziyor.

Samsung’un Yeni Serisi Amiral Gemisi

Samsung piyasalara hızlı giriş yapmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki sadece birkaç hafta içerisinde Amiral Gemisi serisi olarak Galaxy S10’ların piyasaya sürüleceği bekleniyor. Yeni seri merakla beklenirken son günlerde birçok kez sızıntı yapıldı.  Galaxy S10, Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10e akıllı telefonlarının tasarımları, teknik özellikleri ve fiyatlarıyla birlikte ortaya çıktı.

Tam da bugün selfie ön çekim kameralarının hakkında bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Amiral Gemisi serisinin ön kameraları 4K çekim yapabilme imkanına sahip olabilecek. Otomatik odaklama imkanı sunan Samsung bu özellikle piyasaları alt üst edebilir.

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus az ışıkta bile iyi selfie çekebilen f/1.7 diyafam açıklıklı 8 megapiksel ön kamera ile otomatik netleme özelliğine sahipti. Aynı zamanda S9 ve S9 Plus selfie kamerası ile 30 fps’de 1.440p’ye kadar videolar çekebilir ve VDIS ile desteklenmişti.

Sızdırılan yeni bilgilere göre ise, piyasaya çıkarılacak olan Amiral Gemisi serisinden Galaxy S10 ve S10 Plus’a yeni özellikler getirildi. Büyük bir ihtimalle en çarpıcı iki özelliği OIS (Optik Görüntü Sabitleme) desteği ile selfie çekiminin 4K video çekimi olması. Bu özellikler sebebiyle Samsung selfie kameraya yeni bir anlayış getirmiş olacak.

Galaxy S10 ve S10 Plus’ın Selfie Kameraları Nasıl Olacak?

Çin kaynaklı interaktif medya alanı Weibo’da yayınlanan bilgilere dayanarak Galaxy S10’un 60 fps’de 4K video çekimi desteği sağlayacağı belirtildi.

Galaxy S9 ikilisi selfie kameraları otomatik görüntü odaklama özelliği sağlıyor. Fakat S10 OIS özelliğiyle piyasaya çıkacağı belirtiliyor.

Sızdırılan görüntülere göre, teknik çizimler S10 ekranında sağ üst köşede küçük kesik olduğunu, S10 Plus modelde ise çift selfie kamerası olacağını gördük.

Galaxy S10 ve S10 Plus muazzam bir arka kamera sistemine sahip. S10 arka kamerası 10 mp ve 8 mp çift kameraya sahipken, S10 Plus’ın ön tarafında ise 10 mp veya 8 mp olan oldukça kaliteli kameralarla döşendi.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 21:37

YORUM EKLE

Popüler Haberler